Пенсії, зарплати та субсидії в Україні: як вони зміняться з 1 лютого

У 2023 році в Україні зафіксовано розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, з яким пов’язані інші соціальні виплати, передає “Апостроф“.

Таким чином мінімалка залишиться на рівні 6700 грн.

Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб та одночасно мінімальна пенсія у 2023 році становить 2093 гривні, такою вона залишиться і в лютому. Втім, пенсіонери зможуть отримувати і доплати за віком:

 

пенсіонери віком від 70 років отримують 300 гривень до пенсії,

пенсіонери віком від 75 років – 456 гривень,

пенсіонери віком від 80 років – 579 гривень.

У лютому не зміняться тарифи на газ, тепло та гарячу воду, оскільки підвищувати їх до кінця війни заборонено.

Тарифи на електроенергію також не планують підвищувати, але це може бути переглянуто після завершення опалювального сезону.

Для побутових споживачів ціна 1 кВт-год становить 1,44 грн. за умови споживання трохи більше 250 кВт на місяць. Якщо перевищити ліміт, доведеться сплачувати 1,68 грн/кВт-годину.

Тариф на водопостачання та водовідведення залишається незмінним.

Субсидіантам виплати на компенсацію послуг ЖКГ надходитимуть лише у готівку – ПФУ скасував безготівкову грошову виплату пільг з 2023 року.

Субсидію у лютому не нараховуватимуть автоматично, доведеться вносити оплату за комуналку самостійно з використанням пільгових коштів, що надаються державою спеціальний банківський рахунок у “Ощадбанку” чи “Укрпошті”.