«Намагався виштовхати людей з церкви»: ще одна громада на Буковині із конфліктом переходила до ПЦУ – відео

 
У селі Бабин Чернівецької області релігійна громада проголосувала за перехід до Православної церкви України. Коли ж громада з офіційними документами намагалася зайти у храм, в УПЦ МП заявили, що поліція “тягала священика по храму”. Проте місцеві мешканці кажуть, що відео – обрізане, тому ситуація вирвана із контексту.

Про це пише molbuk.ua з посиланням на коментар поліції, місцевих мешканців та священика ПЦУ Михайла Левицького.

Як зазначила жителька села Бабин Оксана Лехняк, конфлікт відбувся 22 березня. Тоді релігійна громада ПЦУ з офіційними документами разом із головою громади хотіли повідомити місцевому священику, що статут його парафії та реєстрація не чинні.

“Люди спокійно зайшли у храм, стояли позаду, і хотіли дочекатися завершення служби. Священик УПЦ, “батюшка” Іван, почав себе агресивно поводити, сам зривав службу. Була викликана поліція, щоб забезпечити правопорядок. Священик почав агресивно поводитися, тоді поліційські його відсунули його вбік. Голова громади йому повідомив про те, що вже є офіційний дозвіл для проведення богослужіння у храмі ПЦУ. Священику повідомили, що він має право оскаржувати рішення”, – розповіла жінка.

Священик ПЦУ Михайло Левицький зазначив, що громада села намагалася мирно поговорити з священиком Іваном.

“Ми хотіли спокійно поговорити зі священиком Іваном. Пояснити, що громада ПЦУ у селі є значно більшою. Просили віддати ключі. Щойно люди зайшли до храму, порозумітися не вдалося. “Батюшка” Іван намагався виштовхати людей, хоча вони намагалися лише зайти до храму. Коли я намагався зайти і підтримати людей, Іван перервав богослужіння. Втрутилася поліція, тому що “батюшка” намагався зірвати з мене хреста та вигнати з храму”, – розповів Михайло Левицький.

У поліції зазначили, що до Дністровського відділу поліції надійшло звернення релігійної громади села Бабин “щодо забезпечення публічної безпеки біля церкви”.

“З метою недопущення протистоянь на релігійному грунті співробітники поліції забезпечували громадський правопорядок. Правопорушень правоохоронці не допустили.

Звернень щодо вчинення протиправних дій стосовно громадян до поліції не надходило”, – повідомила начальниця відділу комунікації поліції у Чернівецькій області Кароліна Маришева.

У соцмережах мешканці села Бабин публікують інші відео конфлікту у церкві.

peredplata