СБУ показала, що знайшла під час обшуків у митрополита Павла

СБУ проводить слідчі дії за місцями проживання та тимчасового перебування митрополита УПЦ МП Павла (Лебедя)

СБУ

Служба безпеки України підтвердила, що повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу та проводить слідчі дії за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта.

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

В СБУ підтвердили, що повідомили Павлу про підозру за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 ККУ. Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводяться слідчі дії.

Служба безпеки заявила, що зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України.

Зокрема, ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії росії.

Окрім того, СБУ опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той радіє тимчасовій окупації Херсона та заявляє, що у західних регіонах України немає українців.

«Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства», — заявив голова СБУ Василь Малюк.

Перевірки в УПЦ МП

В СБУ повідомили, що з 2022 року провели понад 40 комплексних контррозвідувальних та безпекових заходів у церковному середовищі УПЦ МП для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті порушені кримінальні провадження щодо 61 священнослужителя. Загалом суди вже оголосили 7 вироків щодо окремих кліриків, які стали на бік росії, зокрема двох із них було використано в обміні на українських військовослужбовців.

За матеріалами СБУ також запроваджено санкції щодо 17 функціонерів УПЦ МП, а майже 250 клірикам РПЦ заборонено в’їзд до України.

Також СБУ повідомила про припинення громадянства України 19 священнослужителям УПЦ МП, громадянам росії.

Що передувало?

30 та 31 березня віряни УПЦ МП не пустили до приміщень Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики, а священнослужителі проводили богослужіння. У відповідь Мінкульт та заповідник «Києво-Печерська лавра» подали заяву до поліції через перешкоджання роботі. До того ж у Мінкульті оголосили, що заповідник звернувся до Господарського суду Києва через перешкоди УПЦ МП щодо передання майна Лаври.

30 березня уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року, яким УПЦ МП і передали будівлі та споруди Лаври в безоплатне користування. Так, міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що управління майном Лаври перейшло до держави.

В УПЦ відповіли, що спір про право користуватися майном за договором 2013 року має розв’язуватися лише в судовому порядку, а виселення до судового рішення є «неприпустимим». В УПЦ заявили, що вживатимуть заходів для «припинення протиправних дій», зокрема звернуться до правоохоронних органів.

Ірина Сітнікова

https://hromadske.ua/posts/sbu-pokazala-sho-znajshla-pid-chas-obshukiv-u-mitropolita-pavla?utm_medium=referral&utm_source=idealmedia&utm_campaign=hromadske.ua&utm_term=1296581&utm_content=10430460

peredplata