Із парку Чернівців планують перенести останки радянських солдатів

Фото з архівів “МБ”

У Чернівцях планують перепоховати останки генералів і старших офіцерів із братської могили у Центральному парку Шевченка.

Відповідний проєкт рішення мають намір розглянути на засіданні виконкому 25 квітня, пише molbuk.ua

Останки радянських військових перенесуть на кладовище по вулиці Зеленій.

“Дозволити департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства міської ради організувати перепоховання скелетованих останків з братської могили генералів і старших офіцерів Радянської армії, з території Центрального парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка на територію кладовища №1 (християнське кладовище, квартал №80-а) МКП “Історико-культурний заповідник “Кладовища по вул. Зеленій”, вул. Кишинівська, 1″, – йдеться у проєкті рішення.

Контролюватимуть виконання цього рішення аж двоє заступників мера – Ігор Крохмаль та Василь Зазуляк.

Раніше повідомлялося, що у Чернівцях планують очистити Центральний парк культури та відпочинку імені Т. Шевченка від надгробної споруди та поховань радянських солдатів. Для цього працюють над отриманням дозволу на ексгумацію.

“У планах – очистити Центральний парк від надгробної споруди та поховань радянських солдатів. Для цього працюємо над тим, аби отримати дозвіл на ексгумацію. Як на нас, могили мають бути на кладовищі, а не у межах зони відпочинку! Розповідайте: знали, що у парку є братська могила?” – йдеться у повідомленні мерії від серпня 2022 року

peredplata