На Буковині конфіскували дві земельні ділянки у громадянина російської федерації

Задоволено позов прокурора про конфіскацію земельних ділянок у громадянина російської федерації

Прокурорами Чернівецької окружної прокуратури здійснюється робота щодо виявлення та відповідного реагування заходами представницького характеру на факти незаконного набуття, використання та розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення іноземними громадянами та особами без громадянства.

Так, відповідно до чинного законодавства землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню. У разі невиконання цієї вимоги такі земельні ділянки підлягають конфіскації за рішенням суду.

Чернівецькою окружною прокуратурою встановлено, що громадянин російської федерації у листопаді 2017 року набув право власності в порядку спадкування на 2 земельні ділянки сільськогосподарського призначення (із цільовим призначенням – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) загальною площею 1,0237 га, які знаходяться в адміністративних межах с. Ставчани Чернівецького району Чернівецької області.

Проте, усупереч чинному законодавству упродовж року добровільно їх не відчужив, у зв’язку з чим, право власності на земельні ділянки підлягає припиненню шляхом їх конфіскації за рішенням суду.

Кіцманським районним судом Чернівецької області 06.06.2023 позов прокурора задоволено та припинено право власності іноземного громадянина на вказані земельні ділянки шляхом їх конфіскації та продажу на земельних торгах.

Джерело:  Чернівецька окружна прокуратура

peredplata