Нові будівельні норми: усі житлові та громадські будівлі передбачають наявність укриттів

Затверджено нові будівельні норми до споруд цивільного захисту
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило проект нових державних будівельних норм (ДБН) “Захисні споруди цивільного захисту” (ДБН В.2.2-5:2023).
🧱Згідно з цими нормами, всі проекти відбудови житлових і громадських будівель, у тому числі, шкіл, лікарень, садочків повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.
🔹Затверджений проект ДБН передбачає, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності. Зокрема, такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.
🔹Також у захисних спорудах повинні бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.
🔹Під час нового будівництва обов’язковим є облаштування мінімум одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення. Таке приміщення має розраховуватися на кожні 200 осіб.
✔️До відома: відповідний проект ДБН В.2.2-5:2023 розміщений на порталі Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Протягом місяця він буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проектування будівель.
➡️Відтак, нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінінфраструктури надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці.
 
 

peredplata