Українські пенсіонери за кордоном мають пройти ідентифікацію до кінця року: зміни в законодавстві

 

 

Українські пенсіонери, котрі тимчасово перебувають за кордоном, повинні пройти фізичну ідентифікацію до 31 грудня цього року, щоб надалі отримувати виплати. Зробити це можна і в онлайн-форматі. Таке нововведення регулює постанова Кабміну від 8 серпня цього року. Про те, куди звертатися українцям у Польщі, читайте у матеріалі ua.pl.

Як зазначили у Міністерстві соціальної політики, на час терміну, у який пенсіонерам слід верифікуватися, тобто до кінця року, виплати не припинятимуть.

«Відтак, громадяни матимуть можливості підтвердити, що виплати отримують саме вони. Це є важливою вимогою для забезпечення ефективності управління коштами державного бюджету та Пенсійного фонду України», – йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

Українці, котрі перебувають за кордоном, можуть пройти фізичну ідентифікацію в один із цих способів:

  • авторизуватися в особистому електронному кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою Дія.Підпис (Дія ID);
  • звернутися до дипломатичної установи для посвідчення факту, що особа є живою. Контакти посольства та консульств України у Польщі доступні тут.

Консульський збір за послугу «Посвідчення факту, що фізична особа є живою» становить 83 злотих. Про це йдеться у розділі «Консульські питання» – «Тарифи» на сайті посольства.

Нагадаємо, українці, котрі знайшли прихисток від війни за кордоном, зокрема у Польщі, можуть отримувати пенсії та інші державні виплати міжнародним поштовим переказом. Такий експериментальний проект запровадили насамперед для тих осіб, котрі раніше отримували ці гроші у відділеннях «Укрпошти», оскільки не мають рахунків в уповноважених банках. Про те, як подати заявку, щоб скористатися послугою, портал ua.pl повідомляв за цим посиланням.

Тим часом особи, котрі виїхали за кордон та досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно. Як це зробити та чи можуть претендувати одночасно на українську та польську пенсію ті, хто працював в обох країнах, читайте тут

Джерело: msp.gov.ua

peredplata