На Буковині призначили очільника санаторію “Брусниця”: що про нього відомо

У Чернівецькій області призначили нового очільника бальнеологічного санаторію “Брусниця“. Ним став Дмитро Олексюк, який виконуватиме обов’язки головного лікаря.

Про це повідомили на сторінці обласної ради у Facebook.

Що відомо про Олексюка

Дмитро Олексюк родом зі Сторожинецької громади. Має вищу освіту за спеціальностями “історія та суспільствознавство” та “право”. Працював в органах внутрішніх справ та податковій міліції, а також на різних посадах в обласній адміністрації.

Олексюка призначили виконувати обов’язки головного лікаря у санаторії з 1 січня, повідомили в облраді. У 2024 році заплановано 4,4 мільйона гривень для підтримки установи.

Раніше у коментарі Суспільному голова облради Олексій Бойко розповівщо завданням нового керівника санаторію буде розробка плану розвитку закладу.

“Щоб розробити проєкт, представити його або нашим партнерам, або фондам, або органам держвлади, щоб знайти відповідне фінансування і зробити там оздоровчу базу для захисників”, — говорив Бойко.

Санаторій Брусниця не працював понад два роки. Наприкінці грудня на засіданні сесії облради депутати перебачили понад 14 мільйонів гривень на відновлення роботи санаторію “Брусниця”. Зробили це у межах програми фінансової підтримки закладу на наступні 5 років.

Згідно з програмою, планують капітально відремонтувати приміщення та облаштувати благоустрій санаторію, а також погасити заборгованість закладу. Найняти фахівців для відновлення роботи та надавати лікувально-оздоровчі й реабілітаційні послуги пацієнтам.

Що відомо про санаторій Брусниця

  • Раніше в Брусниці надавали оздоровчо-лікувальні послуги із сірководневими ваннами, однак у вересні 2021 року у закладу забрали ліцензію на користування надрами — санаторій перестав працювати.
  • У 2019 році “Брусницю” передали в оренду приватному підприємцю на 49 років. За це голосували на сесії облради. Згодом через це рішення відкрили кримінальне провадження. За інформацією НАБУ, тодішній голова облради Іван Мунтян вимагав хабар в 400 тисяч доларів за передачу в оренду санаторію.
  • У коментарі Суспільному Іван Мунтян сказав, що хабар не брав, а підозру назвав абсурдом. Також у суді свою вину оскаржує підприємець, якому передали санаторій в оренду.
  • Наразі санаторій залишається у власності облради. За словами нинішнього голови облради Олексія Бойка, договір з орендарем не був підписаний.
  • У липні Державна служба геології та надр України видала наказ про надання спеціального дозволу на користування надрами Чернівецькому обласному комунальному підприємству «Бальнеологічний санаторій “Брусниця”, повідомив голова облради Олексій Бойко.

peredplata