Заборона РПЦ в Україні: депутатка пояснила, чи закриватимуть парафії

Російська православна церква офіційно поза законом в Україні, відповідний закон розповсюджується також на афілійованість з нею. Як передає кореспондент УНІАН, про це під час брифінгу розповіла заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

“РПЦ офіційно поза законом в Україні. І це довгий шлях, який пройшов цей законопроект. Власне, почалося це з указу президента і з рішення РНБО ще в грудні 2022 року”, – нагадала вона.

За словами Кравчук, парламент зробив законопроект сильнішим за проголосовану в першому читанні редакцію.

“Ми маємо повну підтримку Всеукраїнської ради церков. Вони зробили офіційну заяву. Підтримували і в першому читанні, і зараз, коли закон в цілому проголосований”, – зазначила депутат.

Вона підкреслила, що в ухваленому законі “немає жодної заборони українських релігійних організацій”. “Ми забороняємо дві речі: РПЦ як просто структуру, яка підтримує геноцид українців, і зв’язок з нею, афілійованість з нею”, – сказала Кравчук.

“Тому цей закон також треба розглядати як шанс на звільнення тих релігійних організацій, які, так склалося просто історично, пов’язані із Росією, пов’язані з РПЦ. Це можливість їхнього вибору і ми цей вибір їм дали”, – зазначила депутат.

Кравчук також розповіла, що наступного дня після публікації закону Кабінет міністрів почне готувати нормативні акти. “У них буде три місяці, щоб підготувати: як має виглядати припис, як буде формуватися комісія з різних експертів, релігієзнавців. Далі запрацює ця комісія. І Державна служба з питань етнополітики і свободи совісті (ДЕСС) чи за зверненнями органів місцевої влади, чи навіть громадяни можуть звертатися, чи самі можуть ініціювати цю перевірку: конкретна релігійна організація – чи вона має зв’язок з країною-агресором, з РПЦ, чи ні”, – пояснила парламентар.

Після цього ДЕСС дає припис релігійній організації, якщо відповідний зв’язок буде доведений незалежними експертами. “І після цього вже, якщо цей припис не виконується, зв’язок не розривається, тоді, але не раніше, ніж за 9 місяців, ДЕСС може йти до суду. І далі суд приймає рішення про заборону чи ні”, – розповіла Кравчук.
Джерело: УНІАН

peredplata

Залишити відповідь