Прокурор Міжнародного кримінального суду не побачив злочинів проти людства під час Майдану

Прокурор Міжнародного кримінального суду не побачив злочинів проти людства під час МайдануПрокурор МКС говорить про відсутність доказів \”широкомасштабних або систематичних\” насильницьких дій влади на Майдані.

Під час зіткнень на Майдані в Києві у 2013-2014 роках були серйозно порушені основні права людини, але не скоювалися злочини проти людства, вважає прокурор МКС

У четвер, 12 листопада, прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі Фату Бенсуда представив доповідь, в якій говориться, що під час зіткнень на Майдані у Києві у 2013-2014 роках були серйозно порушені основні права людини, але не скоювалися злочини проти людства.

Насильницькі дії влади на Майдані були спрямовані \”проти цивільного населення\”, але достатні докази того, що це відбувалося \”широкомасштабно або систематично\”, відсутні, передає слова прокурора МКС агентство AFP.

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в суспільстві, так і в Європі. У листопаді минулого року Ярема розповів, що \”гальмує\” розслідування вбивств на Майдані. Так, за його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

У зв\’язку з цим у березні Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейские та українські експерти під мандатом Ради Європи у своєму звіті за подій на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України, викривши в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.
За матеріалами:Deutsche Welle