Незаконне затримання працівників НАБУ співробітниками ГПУ 12 серпня

Незаконне затримання працівників НАБУ співробітниками ГПУ 12 серпня12 серпня, працівники Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури незаконно затримали та упродовж 11 годин протиправно утримували двох працівників оперативно-технічного підрозділу НАБУ.

Їх було затримано поблизу конспіративної квартири під час проведення санкціонованих негласних заходів у розслідуванні низки кримінальних проваджень за фактами неправомірних дій працівників вказаного Департаменту, які детективи НАБУ здійснюють протягом останніх декількох місяців.

Зокрема, працівники Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки та співробітники Поліції Хмельницької області, які, за наявними даними, були відряджені до цього ж Департаменту, примусово без жодних законних підстав доставили двох оперативників НАБУ до приміщення Генеральної прокуратури, де розташований Департамент.

Там їх незаконно утримували протягом 11-ти годин без складання протоколів затримання. В працівників НАБУ були незаконно вилучені особисті речі, техніка та документи. Згідно їхніх свідчень, до них застосовувалися заходів фізичного та психологічного впливу. Врешті, в районі 1-ї години ночі 13 серпня співробітниеів НАБУ привіз на особистому авто під будівлю Бюро один із співробітників Департаменту.

«При наявності вказівки Генерального прокурора щодо звільнення працівників НАБУ, працівники ГПУ не тільки її не виконали, а знаючи достовірно, що працівники НАБУ утримуються в них незаконно, застосували до них фізичні та психологічні методи впливу», – зауважив 15 серпня під час брифінгу директор Незаконне затримання працівників НАБУ співробітниками ГПУ 12 серпняНаціонального антикорупційного бюро Артем Ситник. – «В той же час хотів би підкреслити, що цей інцидент не вплине на співпрацю між двома структурами. Я повністю підтримую Юрія Віталійовича Луценка у його прагненні разом в нами працювати над подоланням корупції. Ви всі бачите, що є суттєвий прогрес у розслідуванні гучних справ, як з боку Національного антикорупційного бюро, так і з боку Генеральної прокуратури. Війна між нашими двома інституціями тільки завадить цьому прогресу. Але при цьому я хотів би допомогти Юрію Віталійовичу Луценку в очищенні прокуратури від людей, які вчиняють такі дії».

Директор НАБУ також висловив сподівання, що після повернення Генерального прокурора з-за кордону, він матиме можливість особисто обговорити з ним ситуацію щодо забезпечення максимально об’єктивного розслідування інциденту. «Я сподіваюся, що і Генеральна прокуратура, і НАБУ зроблять з цієї ситуації потрібні висновки», – резюмував А.Ситник.

За фактом дій працівників Генеральної прокуратури України 12 серпня зареєстровано кримінальне провадження за фактом незаконного викрадення працівників НАБУ (ч. 2 ст. 146 ККУ), замах на порушення недоторканості житла (ч.3 ст 15, ч. 2 ст 162 ККУ), грабіж (ч.2 ст. 186 ККУ), зловживання владою або службовим становищем працівниками Генеральної прокуратури (ч.1 ст. 364 ККУ), втручання в діяльність працівників НАБУ (ч.2 ст. 343 ККУ), катування (ч.2 ст. 127 ККУ), погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу (ч.1. ст. 345 ККУ), розбій (ч.2 ст. 187 ККУ). Наразі проводяться необхідні слідчі дії , про результати яких та встановлені обставини, буде повідомлено додатково.

Відео містить фрагменти свідчень незаконно затриманих працівників Національного антикорупційного бюро.

Новини Партнерів