Депутат Чернівецької облради з Хотина – корупціонер?

ВІДНОСНО ДЕПУТАТА ОБЛАСНОЇ РАДИ СКЛАДЕНО ПРОТОКОЛ ЗА ВЧИНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПОВ’ЯЗАНОГО З КОРУПЦІЄЮ

Оперативники обласного управління захисту економіки ДЗЕ Нацполіції продовжують виявляти порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції». Найбільшими порушниками норм антикорупційного законодавства залишаються службовці депутатського корпусу.

Так, депутат Чернівецької обласної ради «забув» своєчасно показати свої статки та двічі не подав декларацію до НАЗК у визначений законом термін. Чим порушив Закон України «Про запобігання корупції», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні порушення.

Представник депутатського корпусу, будучи депутатом Хотинської райради та членом постійної комісії з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст області,  був обізнаний з обов’язком подати декларацію до 01.05.2017 року, а  подав її лише 20.06.2018 року.

Після того, будучи вже депутатом Чернівецької обласної ради, розуміючи зобов’язання додержуватися Конституції України та законів України та бути прикладом для громадськості, ще раз порушив норми чинного законодавства, своєчасно не подавши декларацію за 2017 рік.

Враховуючи вищезазначені правопорушення, відносно останнього складено 2 протоколи, які вже направлені на розгляд суду.

За корупційні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді штрафів від 850 до 42 500 гривень. Також в деяких випадках – конфіскацію і навіть позбавлення права займати певні посади на строк до трьох років.

Довідково: впродовж 2018 року на представників депутатського корпусу району працівниками УЗЕ  було складено 195 протоколів.

 

Департамент захисту економіки Національної поліції України
Національна поліція України

Стало відомо, кого з депутатів Чернівецької обласної ради притягнули до відповідальності через невчасне подання електронної петиції про доходи і витрати.

Як з’ясував кореспондент molbuk.ua, цим обранцем виявився представник політичної партії “Опозиційний блок” Віталій Левко.

 За офіційними даними, він народився 1 лютого 1985 року, має вищу освіту й тимчасово не працює. Депутат проживає у Чернівцях.

Що відомо про депутата Чернівецької облради, якого поліція звинуватила в корупції

Згідно з інформацією офіційного сайту Центральної виборчої комісії, за підсумками місцевих виборів 2015 року Левко був обраний депутатом Хотинської районної ради від політичної партії “Опозиційний блок”. На своєму виборчому окрузі він отримав 118 голосів виборців.

Паралельно він балотувався до Чернівецької обласної ради від політичної партії “Опозиційний блок”, набравши 9,7% голосів, що не дало йому можливості потрапити до депутатського складу ради.

Проте у вересні 2017 року депутат Чернівецької обласної ради від “Опозиційного блоку” Михайло Нікітін склав свої депутатські повноваження. Таким чином звільнилося місце для наступного по списку від “Опоблоку” кандидата, яким виявився Віталій Левко. 26 вересня 2017 року Чернівецька обласна виборча комісія зареєструвала його депутатом облради.

В Єдиному державному реєстрі електронних декларацій містяться дві декларації Віталія Левка. Першу він подав 11 квітня 2018 року як депутат Чернівецької обласної ради, а іншу – 20 червня 2018 року – як депутат Хотинської райради.

У своїй декларації депутат вказав, що володіє двома земельними ділянками площами 10588 і 10323 квадратних метрів у селі Пашківці Хотинського району.

Також він задекларував майже 1,5 млн грн доходів від підприємницької діяльності, які він зберігає у готівці, та майже 14 тисяч гривень пенсії. 

Окрім того, прізвище депутата фігурує у судовому позові групи представників “Опозиційного блоку” до телеканалу ТВА про захист честі та гідності, ділової репутації. Зокрема, депутатам не сподобалося, що журналістка в одному із сюжетів назвала їхню політсилу“прокремлівською”.

Новини Партнерів