На Буковині ще одна церква перейшла до ПЦУ, священик заявив про «незаконність зборів»

У Чернівецькій області сьогодні церковна громада села Задубрівка Заставнівського району прийняла рішення про перехід церкви Архистратига Михаїла з підпорядкування колишньої УПЦ МП до Православної церкви України.

Як повідомляє molbuk.ua, відповідне рішення було ухвалене сьогодні на зборах громади 158-ма голосами селян. “Проти” та “утримався” не проголосував ніхто.

За словами депутатки Чернівецької облради Світлани Масловської, збори пройшли спокійно, усі присутні на зібранні мали можливість висловитись з приводу переходу церкви до ПЦУ.

“Всі підтримали перехід до Православної церкви України, адже дітей необхідно виховувати за іншими моральними цінностями. Також збори ухвалили рішення про обрання “церковної двадцятки” – іншими словами, парафіяльної ради. Доручили наступної неділі парафіяльній раді вирішити питання щодо передачі ключів та майна. Окрім того, присутні на зборах парафіяни проголосували за звернення до митрополита Чернівецького і Буковинського владики Данила, щоб він надав пасторську опіку для храму Архистратига Михаїла”, – повідомила у коментарі кореспонденту molbuk.ua Світлана Масловська.

Водночас настоятель храму отець Леонід Делікатний заявив про незаконність цих зборів.

“Насамперед можу сказати, що ці збори були незаконними. Прихожани передали перед Службою Божою мені запрошення на ці збори. Я їм пояснив, що відповідний закон про перехід церкви у підпорядкування ПЦУ ще не підписаний, я їх не визнаю законними. Я на ці збори не йшов. Тому, хай приймають що хочуть і як хочуть – хай вони що хочуть думають, але вони цього робити права не мали”, – повідомив священик у коментарі кореспонденту molbuk.ua

Нагадаємо, сьогодні церковна громада села Ясени Сторожинецького району прийняла рішення про перехід до Православної церкви України.

Наразі у Чернівецькій області вже шість парафій прийняли рішення про перехід з підпорядкування УПЦ МП до ПЦУ. Першою про такі наміри висловилась громада села Шишківці Кіцманського району 19 грудня 2018 року. Пізніше до ПЦУ перейшли церковні громади сіл КарапчівВижницького району та Боянчук Застанівського району.

20 січня громада церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Горошівці Заставнівського району ухвалила рішення про перехід до Православної церкви України.

8 січня 2019 року архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій на прес-конференції повідомив про наміри ще 15 церковних громад Чернівецької області перейти до ПЦУ.

Фото: castles.com.ua

Новини Партнерів