«Вам не набридло брехати?»: у Чернівцях парафіяни ПЦУ різко звернулись до УПЦ МП

Дорогі православні Московського Патріархату, прочитавши Вашого листа до Президента України Петра Порошенка, хочемо зауважити наступне.

Ви чого розплакалися? Коли Червона армія на штиках принесла Московський Патріархат на Буковину та Бессарабію, куди ділися місцеві священики? Хто питав їхньої згоди? Хто з ким радився? Хто робив які збори? Як Сталін сказав, так і було. Все грабували, вивозили, а що не могли вивезти, нищили. Резиденцію буковинських митрополитів хотіли підірвати так само, як Свято-Михайлівський і Свято-Успенський собори в Києві. Невже ви забули скільки духовенства ви знищили, закатували, згноїли по тюрмах на Волині, Галичині і Буковині, а сини тих, які втекли за кордон є до нині живими доказами, свідками вашої «законності», коли ви будували свою Церкву. І ви ще нині наважуєтесь сказати, що в Україні нема свободи, законності, ще вам рот відкривається?

Ви написали «Шановний Пане Президенте». Невже ви настільки визріли, переродилися, що вже можете назвати Президента України Паном? Ви ж називаєте українських президентів антихристами! Але в «антихриста» нагороду Героя України взяли…

Ви назвали себе «Українська Православна Церква», та замовчуєте приналежність до Московського Патріархату. Ретельно приховуєте від людей, що ви є частиною Російської Церкви.

До речі, УПЦ МП 11 жовтня 2018 року ліквідована Вселенським Патріархом – і де-юре митрополит Московської Церкви, який перебуває у Києві, немає права носити титул Київський, а якщо він реально є у Києві, то він неканонічний. Скажіть на кінець людям цю правду.

Видумали «порушення законних прав на свободу віросповідання». Це ви порушуєте законне право парафіян на свободу вибору Церкви. Коли парафія вирішила перейти, навіщо обмежуєте її право?

Стверджуєте, що «монастирі та парафії, що входять до складу Чернівецько-Буковинської єпархії, діють у відповідності до чинного законодавства».

Де є правда? Неодноразово герой Інтернету, найодіозніший із вас, підписантів, паплюжив українську владу, Українську Церкву, розпалював міжрелігійну ворожнечу та ображав релігійні почуття християн, наших віруючих. Його дії не відповідали ні законодавству, ні Святому Письму, та ви мовчали. А якщо до слова, то його дії навіть на Раді Церков засудили.

А напади ваших тітушок на журналістів під час виконання ними службових обов’язків 27 січня 2019 року у храмі села Васловівці теж відповідають законодавству?

Ви пишете, що «жодна парафія не заявляє про намір змінювати свою підлеглість».

Це – чистої води неправда, бо люди втомились чекати і йдуть від вас із власної волі. Дякуємо віруючим, що вони не опустили руки. Якщо священик зрадник, служить державі-агресору, то не всі в селі зрадники. До яких пір продавати українські міста і села агресорові, закликати в Україну зелених чоловічків?

Хто міг би перевернути розум села у відношенні 200-300 проти вас і тільки 20-30 за вас? Дорогі, нехай священики проводять збори і переконаються у святій правді, якої люди дочекались і мають право будувати своє церковне життя.

Вигадуєте «порушення законності».

Що таке законність у вашій єпархії? Новий термін. Весь світ спостеріг, як ваш предстоятель єдиний із 500 присутніх у Верховній Раді не піднявся на честь Героїв України. Тож не дивно, що його підлеглі перетворили Божі храми і монастирі, Лаври на осередки антиукраїнської антидержавної пропаганди та на склади зброї для ворогів України. Вашим порушенням законності немає меж…

Невже то законослухняні крадуть не свій антимінс із церкви? Хіба це не порушення?

Ваше блокування роботи Заставнівської районної ради та райдержадміністрації – з розряду провокацій російських спецслужб, розрахованих на розпалювання конфліктів.

«Законослухняні», Президент запрошував вас до себе, а ви не прийшли. Побоялися почути правду. Тому й не ходите на парафіяльні збори. «Законослухняні» скоюють переступи закону.

Дивно чути про вашу законослухняність? Президента, Героїв України, ні живих, ні мертвих, не поважаєте, протестуєте проти Верховної Ради, ганьбите Вселенського Патріарха. Хіба так поступають законослухняні?

Ви ж Президента не почули двічі. Зігнорували Вселенського Патріарха, який вашого главу окремим зверненням запрошував бути обраним головою ПЦУ.

Що значить «так звана ПЦУ»? Православну Церкву України благословив Вселенський Патріарх, Священний Синод Вселенського Патріархату і вручив їй Томос, визнали Верховна Рада України, Президент України та Кабінет Міністрів, Помісні Церкви, дипломатичні корпуси сусідніх держав… Невже цього мало? «Законослухняні», де ваша законослухняність?

Хто, коли і де «цькував» ваше духовенство? Це нахабна брехня. Де є розбій, постраждалі? Кого побили? Де є злочини? Де відбулося «загарбання майна»? 30 років ви одурювали і одурюєте нині наших вірян і ввесь світ, коли вся правда відкрита. Громада є власником свого церковного майна. Невже вона не має права ним розпорядитися за власним вибором?

Представники державної влади слідкують за дотриманням норм закону, засвідчують їх дотримання чи порушення. А хто повинен бути присутній на акті переорієнтації громади? Невже представники влади повинні закрити очі на ваше беззаконня?

Ви проклинаєте представників влади так, як проклинали Гетьмана Мазепу, Патріарха Філарета та інших видатних українців. А чи не повернуться всі прокляття на вашу голову? Ніде не дінуться ваші прокляття, мусять повернутись до тих, хто їх породив. Не шкодуєте ви своєї голови. Ваші прокльони сьогодні чи не такі, як прокльони з минулого. Проклятого вами Мазепу похоронила Вселенська Патріархія. Патріарха Філарета Константинополь виправдав. Не кляніть, бо воно нікуди не дінеться, воно залишиться вам, дітям вашим і онукам.

Неправомірних дій на парафіях у Чернівецькій області немає. У кожної людини і кожної релігійної громади є свобода совісті і право вибору. Якщо ви справді християни і хочете Богу служити, будьте законослухняні. Українське законодавство лояльне, навіть благородне! Верховна Рада України передбачила для вас можливість молитися за агресорів Української держави. Дає вам право молитися за керівників країни-агресора.

Ні СБУ, ні поліція не реагують на дії наших парафіян, бо їхні дії правомірні. Більше того, деякі поліцейські на вашому боці і вашого духу, та не зафіксували порушень.

Московська Церква як користувалась, так і нині користується неправдою.

Ви довели, що Бога не боїтеся!

Хіба вам ще не набридло брехати?

Віруючі з благословення митрополита ДАНИЛА

peredplata