Представники Афону: Ми на боці Вселенського патріархату, і не терпітимемо, коли його принижують

11 лютого відбулась зустріч представники Афону, на якій вони висловили позицію щодо питання надання Українській церкві автокефалії

На зустрічі 11 лютого члени Святої спільноти гори Афон чітко висловились щодо тиску з боку Росії про надання Українській церкві автокефалії. Про це повідомляє Cerkvarium.org з посиланням на грецьке онлайн-видання Romfea.

Афонські монахи відповіли на тиск РПЦ по Україні, висловивши повну консолідацію позицій зі Вселенським патріархом, до канонічної юрисдикції якого належить Свята гора Афон: «Ми залишаємося на стороні Вселенського патріархату і не будемо миритися з його приниженням».

Читайте також
Православна церква України каратиме священиків, які агітуватимуть напередодні президентських виборів
Вчора, 14:26
Помісна церква заявила про погрози московського священника на адресу її духовенства
10 Лютого, 15:42
Зустріч Святої спільноти відбувалась в закритому непублічному форматі. На ній було розглянуто проблему суперечок, що виникли між предстоятелями помісних православних церков, а також на Афоні.

Представники гори Афон пояснили, чому залишаються на стороні Вселенського патріархату: «Тому що еллінізм і Вселенський патріархат мають першість у православ’ї».

Проте було висловлено спільне бажання наразі утримуватись від публічних заяв, щоб не викликати неправильних тлумачень, і було вирішено почекати, поки не створяться відповідні умови для винесення остаточного рішення по Україні.

Представник святогірської братії в коментарі Romfea.gr сказав: «Важливо зберегти єдність Святих монастирів і надати всім чітке послання, що ніхто не зможе використовувати Афон. Афон для всіх. Ми хочемо зберегти мир і єдність церкви. Але як Афон ми не дозволимо, щоб еллінізм і Вселенський патріархат було принижено».

Представник також додав: «Свята спільнота має достатньо мудрості та досвіду, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску заради чужих цілей».

Нагадаємо, у МОН заявили, що у 2019 році будуть друкувати нові підручники з історії України, до яких внесуть історичну подію – отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України.

За інформацією члена Синоду помісної церкви Євстратія Зорі, Православну церкву України підтримує 45% вірян, а Московський патріархат – 15%.

Читайте також:  Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/news/predstavniki-afonu-mi-na-boci-vselenskogo-patriarhatu-i-ne-terpitimemo-yogo-prinizhennya-568990.html?utm_source=onesignal&utm_medium=push&utm_campaign=desktop