Окупанти заберуть українські храми та депортують священників! Епіфаній зробив термінове звернення

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що окупанти на Донбасі з 2 березня мають намір «конфіскувати» 36 храмів та єпархіальний Будинок милосердя і депортувати усіх священиків ПЦУ.  Повідомляє https://korupciya.com/

Про це йдеться у заяві митрополита Епіфанія, розміщеній на офіційному сайті ПЦУ.

Зазначається, що протягом останніх п’яти років ситуація з дотриманням права на свободу совісті та віросповідання в окремих районах Донецької та Луганської областей України (у так званих «ДНР» та «ЛНР») постійно погіршується.
Зокрема, як відзначає митрополит Епіфаній, на окупованих територіях Донбасу систематично порушуються права віруючих, релігійних громад та священнослужителів ПЦУ. Це виявляється у систематичних гоніннях, знущанні, арештах, захопленні храмів, тощо.
«Однак, якщо дотепер йшлося про істотне обмеження і порушення прав, то тепер, з 1 березня 2019 р., виникає загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів нашої Церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної так званій «ДНР» території», – наголошує митрополит Київський і всієї України. Як зазначають у ПЦУ, підставою для цього є незаконна вимога до громад «зареєструватися за законами «республіки».
 «Така вимога не може бути виконана, адже структура, яка видала такий «закон», ніким не визнається державою», – наголошує митрополит Епіфаній.
«У зв’язку з цим вже з 2 березня 36 храмів та приміщень, а також єпархіальний Будинок милосердя, які належать громадам нашої Церкви, у окремих тимчасово окупованих районах Донецької області, можуть бути «конфісковані на користь республіки», священики – депортовані», – підкреслив предстоятель ПЦУ.
Митрополит Епіфаній звернувся до Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), до країн-гарантів Мінського процесу, до Європейського Союзу та загалом до усіх демократичних країн, міжнародних та міжконфесійних інституцій із закликом вплинути на тих, від кого залежить прийняття остаточних рішень у порушеному питанні та «вжити заходи з метою не допущення катастрофічного розвитку подій».

peredplata