У ПЦУ відповіли на заклики УПЦ МП до Варфоломія відкликати Томос

В Українській православній церкві заявили, що для відкликання Томосу немає жодних підстав.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ПЦУ

«Те, що сприйняття рішення надати Православній церкві України патріарший та синодальний томос про автокефалію в повній мірі ще не відбулося, аж ніяк не означає, що цього не станеться взагалі», – йдеться у повідомленні.

У ПЦУ зазначили, що немає підстав говорити про принципову неможливість визнання помісної Української православної церкви з боку інших православних церков.

«А очікувати цілковитої рецепції лише через 3 місяці після проголошення томосу дещо недоречно. Тим більше робити це представникам Російської православної церкви, яка сама очікувала на своє визнання 141 рік (1692 місяці!)», – наголосили в Українській православній церкві.

Також у ПЦУ зауважили, що намагання називати історичну та канонічну аргументацію рішень Константинопольської Церкви “безпідставною, штучною, надуманою та такою, що суперечить церковним канонам” є необґрунтованим, бо УПЦ МП не наводить ніяких аргументів щодо цього звернення, окрім епітетів.

«Церковну єдність порушує той, хто в односторонньому порядку розриває Євхаристійне спілкування з не догматичних причин. Саме це зробила РПЦ та її українська митрополія», – нагадали у ПЦУ.

«Для відкликання патріаршого та синодального томосу про автокефалію Православної церкви України немає жодних підстав, як би цього не прагнули у Кремлі і не ретранслював такі думки Московський патріархат в Україні», – наголосили у прес-службі церкви.

 

Джерело: Українська Правда

Новини Партнерів