Україну сколихнуло гучне затримання! СБУ взяло “кума” Луценка та соратника Порошенка. Почалось

Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро провели обшуки і затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака.

Співробітники СБУ спільно з детективами НАБУ та представниками Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури викрили та затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, а також його помічника за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 ККУ”.

Затримані вимагали хабар на суму 1,1 мільйонів доларів США від підприємця в обмін на “сприяння у прийнятті рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави”.

Затримання відбулося під час одержання частини коштів, а саме 480 тис. доларів . 

Слідчими діями керували прокурори управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії ГПУ.

За даними журналіста Володимира Бойка, з обшуком до будинку Гримчака прибули детективи Національного антикорупційного бюро, а не ГПУ.

 

В ЗМІ підтвердили, що обшук був пов’язаний зі спецоперацією, яку проводило НАБУ. На місце затримання приїхала карета швидкої допомоги і спецпідрозділ СБУ.

Водночас у відомстві заявили, що затримання Гримчака не стосується діяльності міністерства, а згаданий силовиками “помічник” не є помічником заступника міністра. Такої посади в МінТОТ не існує.

Варто зазначити, Гримчака в Донецькій області добре пам’ятають ще й через 2005–2006 роки, коли він уже працював віце-губернатором. Запам’ятався він тим, що займався рішаловом, зливав область під регіоналів і загалом зарекомендував себе як бездарний керівник, якого місцеві вважали за ніщо, про це раніше писав журналіст Денис Казанський.

Ющенко тоді відразу ж після своєї перемоги домовився з “донецькими”, що не чіпатиме Донецької області, тому призначив туди команду амеб на чолі з Вадимом Чупруном, завданням яких у свій час було нічого не робити і нікому не заважати. У цій команді і працював Юрій Гримчак. 

Єдина перевага Гримчака у тому, що він є другом (кажуть, і кумом) Юрія Луценка. У цьому, власне, і весь секрет його живучості. Окрім того, як зазнають ЗМІ Гримчак був так хорошим другом Порошенка, та його близьким соратником.