Президент пригрозив позбавляти суддів мантій щотижня

Джерело: засідання представників влади за участю президента.

Президент Володимир Зеленський заявив, що склад судів першої інстанції слід повністю оновити ще у 2019 році, а недоброчесних суддів він позбавлятиме посади й звання.   

Пряма мова Зеленського: “Через недолугу судову реформу ми не отримали перезавантаження судової влади і оновлення – навпаки, попередня влада робила все, щоб судді залежали тільки від неї.

Лише рішучими заходами можливо змусити виконувати закон. Такими рішучими заходами є щотижневе позбавлення суддівських мантій, не гідних високого звання судді. При чому очищення повинно стосуватися усіх – і в першу чергу, суддів вищих інстанцій.

 

Суди першої інстанції повинні бути наповнені новими суддями. Більш ніж 2 тисяч вакансій мають бути заповнені ще до Нового року. Але це має зробити вже нова Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка буде перезапущена найближчим часом, відповідно до поданого мною законопроекту”.

Деталі: За словами президента, велика частка економічних невдач у державі – “на совісті недоброчесних суддів”.

Про Антикорупційний суд: “Ми всі з нетерпінням очікуємо запуску Вищого антикорупційного суд. Я так розумію, все йде за планом – 5 вересня активно починає працювати Антикорупційний суд.

На жаль, парламент поки що не ухвалив законопроект щодо унеможливлення блокування суду надмірною кількістю справ – але я сподіваюся, що він це зробить протягом найближчих днів.

Українське суспільство вимагає від Антикорупційного суду швидкого та якісного розгляду справ про топ-корупціонерів”. 

Що цьому передувало: На початку серпня Руслан Рябошапка, який тепер став генеральним прокурором, заявляв, що до кінця року очікується понад 20 вироків Антикорупційного суду.

 

Передісторія:

  • У червні 2018 року Верховна Рада з ініціативи президента ухвалила рішення про створення Вищого антикорупційного суду.
  • 6 березня 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила 39 переможців серед кандидатів до Вищого антикорупційного суду, зокрема це: 22 судді, 13 адвокатів та 4 науковців. 27 суддів працюватимуть суддями Вищого антикорупційного суду, ще 12 – суддями апеляційної палати.
  • Громадська рада доброчесності виявила у переліку переможців конкурсу ВККС 16 осіб, яких раніше визнали недоброчесними, зокрема племінника одіозного Сергія Ківалова – Сергія Могилу.
  • 11 квітня п’ятий президент України Петро Порошенко призначив 38 суддів Вищого антикорупційного суду України – і вони склали присягу.
  • На початку травня Збори суддів Вищого антикорупційного суду України прийняли рішення про початок роботи новоствореного суду 5 вересня 2019 року.
  • На початку липня Фонд державного майна України передав антикорупційному суду приміщення на просп. Перемоги, 41, у м.Києві. 

peredplata