Великдень на карантині: як будуть проводити богослужіння та святити паски.

На богослужіннях у храмах, в тому числі на Великдень, зможуть перебувати одночасно не більше 10 людей, але віряни в це число не входять.

Міністерство внутрішніх справ разом з Всеукраїнською радою церков та релігійних організацій узгодили формат проведення великих релігійних свят, йдеться в повідомленні МВС.

 

Зокрема, в церкві може перебувати священик, прислужник, дяк і люди, які технічно обслуговують богослужіння та забезпечують онлайн-трансляцію. Усі, крім священнослужителя, мають носити захисні маски чи респіратори. Саме завдяки онлайн-трансляції парафіяни зможуть бачити службу.

Чи можна вірянам відвідувати храм на Великдень?

Віряни можуть відвідувати храм, але в індивідуальному порядку і лише коли не проводяться богослужіння. За такої умови у великому храмі, окрім священика, може бути одночасно не більше двох людей, а у маленькому – лише один вірянин.

“Усі присутні зобов’язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг”, – підкреслюють в міністерстві.

Як можна буде освятити паски?

На зустрічі узгодили декілька можливостей.

У містах священики будуть освячувати паски в пекарнях, на заводах чи в магазинах, тож віряни зможуть купити паски вже освяченими.

У сільській місцевості вірянам дозволять виставити великодні кошики за ворота, а священник зможе ходити вулицями і освячувати їх.

“Таким чином вдасться мінімізувати кількість контактів між людьми”, – переконані в МВС.

Хто буде контролювати дотримання правил карантину?

У МВС підкреслили, що патрулі поліції “толерантно та виважено роз’яснюватимуть” необхідність виконання правил карантину вірянам, які захочуть поставити під сумнів заборони.

“Людське життя, його захист, фізичний та моральний розвиток особи – це спільна місія церкви та держави”, – підкреслюють в міністерстві.

peredplata