Українці повертаються з-за кордону на свята: замість обсервації роз’їжджають по всій країні

Попри карантинні обмеження, українці продовжують масово повертатися додому з-за кордону. Але замість того, щоб потрапити на обов’язкову обсервацію, роз’їжджаються по своїх домівках по всій Україні.

Як повідомляє 24 канал, так сталося і на україно-угорському кордоні біля КПП “Тиса” (пункт пропуску Чоп – Загонь). Туди прибув спеціальний автобус з українцями з-за кордону.

 

Та після того українців не відправили на обсервацію на 14 днів, як цього вимагає постанова Кабміну. Натомість за них розпочалася точитися боротьба між приватними перевізниками, які готові були їх доставити в будь-яке місто України. Відповідне відео опублікував журналіст Віталій Глагола.

“Після цього за людей розгортається справжня боротьба між перевізниками, бо автобусів купа. Рейси від Рахова до Маріуполя”, – відзначив журналіст.

У поліції пояснили, що вони нічого не можуть зробити з такими українцями, які повернулися з-за кордону.

“Наручники на них одягати? Особи не позбавлені прав громадян. Якщо закон нам дасть право заковувати їх в наручники та вести примусово на обсервацію – то так. Але закон такого права не дає.

Поліція пильнує громадську безпеку. І все. Все решта виконують Міністерство охорони здоров’я (вони повинні їм все розтлумачити), місцева влада повинна надати місце для обсервації, Міністерство інфраструктури повинно забезпечити переміщення. А правоохоронні органи – суто дотримання громадського порядку”, – прокоментував цю ситуацію речник МВС Артем Шевченко в коментарі сайту 24 каналу.

Як повинна відбуватися самоізоляція українців, які повертаються з-за кордону

Згідно з рішенням Кабміну, люди, які прибувають з-за кордону чи з тимчасово окупованих територій, повинні підписати згоду на самоізоляцію впродовж 14 днів. Тобто ті українці, які після 6 квітня повертаються додому, повинні два тижні провести в обсервації.

За порушення режиму чекає адміністративна відповідальність – штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Поліція наразі охороняє 74 заклади обсервації. Понад 50 тисяч осіб перебувають у базі даних правоохоронців.

Кожен поліцейський за допомогою планшета може перевірити кожного громадянина: чи перебуває він в тому місці, яке вказав в інформаційному повідомленні.

peredplata