Послаблень не чекайте: яким буде карантин на Буковині після 11 травня

У Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях карантин можуть посилити.

Про це йшлося на засіданні Кабміну 4 травня, пише 24 канал.

“У тих областях, де ситуація з коронавірусом гірша, а наразі це Чернівецька, Івано-Франківська та Тернопільська області, планують запроваджувати окремі карантинні обмеження”, – йдеться у повідомленні.

Перед їхнім запровадженням будуть проводити засідання спеціалізованих комісій з надзвичайної ситуації і техногенної безпеки.

“11 травня необхідно буде провести засідання (комісій ТЕБ і НС – 24 канал) і схвалити рішення, відповідно до ситуації на той день щодо запровадження окремих обмежень для тих регіонів, де епідеміологічна ситуація відрізняється і є гіршою, ніж загалом в Україні”, – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, уряд має сформувати критерії “адаптивного карантину”, за якими оцінюватиметься ситуація з коронавірусом у кожній області зокрема і у порівнянні між собою. Це дозволить “не рівняти під лінійку” усі регіони, закриваючи заклади.

“Ми в змозі сформувати критерії, де є чітко розраховані рівень захворюваності, розрахований на сто тисяч населення, навантаження на медичну систему, яка кількість хворих перебуває в палатах інтенсивної терапії”, – зазначив Степанов.

Тим часом міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає за необхідне надати повноваження місцевій владі. Саме вона, за словами міністра, має приймати рішення про послаблення обмежень.

“Окремо хочу сказати про темпи відкриття та порядку функціонування та контролю об’єктів на місцях, що в значній мірі, на мій погляд, ми повинні делегувати місцевій владі”, – сказав Аваков.

Яка ситуація з коронавірусом у цих трьох областях:

Івано-Франківська область — 984 (86 одужали);

Тернопільська область — 896 (159 одужали);

Чернівецька область — 1887 (159 одужали).

Варто зазначити, що погана ситуація з коронавірусом, у порівнянні з іншими регіонами і в Київській області та столиці. Однак щодо цього регіону про додаткові обмеження поки не мовилося. У Києві — 1 535 випадків (80 одужали), а у Київській область – 853 (83 одужали).

Уряд ухвалив рішення про послаблення карантинних обмежень з 11 травня.

Окрім названих областей.

Так, будуть відкриті:

– парки, сквери, зони відпочинку;
– салони краси, перукарні;
– оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ;
– заклади громадського харчування на виніс;
– літні майданчики кафе та ресторанів просто неба в закладах, зареєстрованих як оператори потужності;
– музеї, бібліотеки;
– тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах;
– сервіс побутової техніки;
– стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо.

Детальний список буде опублікований протягом двох днів, повідомив прем’єр .

Водночас решта обмежень продовжені до 22 травня.

peredplata