Депутати Чернівецької міськради засудили мовний законопроект Бужанського

Депутати Чернівецької міської ради прийняли звернення до Верховної Ради та Президента, у якому засудили ініціативу Бужанського щодо відтермінування переходу російськомовних шкіл на навчання українською мовою.

Ініціатором звернення виступив депутат Чернівецької міськради Василь Максимюк, повідомляє ІА АСС.

Депутат зазначив, що сьогодні на підтримку української мови зібрався великий мітинг під стінами Верховної Ради. У сусідніх обласних центрах проходять народні віче.  

«Чернівці також не повинні залишитися осторонь та висловити свою позицію з приводу ініційованого так званого закону Максима Бужанського», – сказав Василь Максимюк.

Депутати Чернівецької міськради прийняли звернення до Верховної Ради України та Президента України. 

У тексті йдеться про наступне: «Шановні народні депутати України, вся патріотично налаштована Україна і місто Чернівці, зокрема, з глибокою тривогою та занепокоєністю сприймають спроби нових атак на нашу рідну державну мову. Так званий законопроект Бужанського про відтермінування переходу на українську мову в школах є нічим іншим, як посягання на засади нашої державності і погодитися з ним – означає втратити значну частину українського суверенітету, чи не найважливішу і найвагомішу.

Важко навіть собі уявити, щоб англійська, французька чи італійська мови боролися за існування у Франції, Англії чи Італії і хтось із громадян цих держав ставив під сумнів їх функціонування. А у нас в черговий раз це змушена робити наша рідна українська державна мова. Нам не пробачать нащадки таких знущань з неї, нас не зрозуміють наші друзі в світі, нас припинять боятися наші люті вороги. Ми й самі станемо собі ворогами, якщо знищимо або відсунемо подалі власну мову. «Какая разница» – це не про мову. Є виключно практичні питання, пов’язані з державною мовою. Діти, які її не знатимуть, не зможуть на рівних умовах конкурувати у вишах з переважною більшістю українських діток, які вивчають, досконало опанували рідну мову у школі.

Ми, депутати Чернівецької міської ради, засуджуємо ініціативу Бужанського. Звертаємося до вас, народних депутатів України, проявити громадянську, українську та патріотичну позицію і категорично висловитися проти нових спроб знищення української мови та протягування у парламенті зрадницьких ідей. Відтермінуванням переходу на українську мову вороги України починають наступ на незалежність держави. Те, чого вони не могли зробити на Сході, вони намагаються зробити в тилу України. Не дамо позбавити нас і наших дітей майбутнього!», – йдеться у зверненні депутатів.

До цих слів вони додали також, щоб ініціювати питання про припинення повноважень депутата Верховної Ради всіх, хто виступає з даною ідеєю. Звернення до Верховної Ради України та Президента України було прийнято одноголосно, 30 голосами «за».

Нагадаємо, що у порядку денному сьогоднішнього засідання Верховної Ради немає мовного законопроєкту.

Джерело: http://acc.cv.ua/news/chernivtsi/deputati-cherniveckoyi-miskradi-zasudili-movniy-zakonoproekt-buzhanskogo-60994?fbclid=IwAR2RupGJZj6YJsDU57udODW4o030BNy8cyE3oPN3pB3lxaO-p9GBLpwM8tQ. Сайт http://acc.cv.ua/