На Буковині  під час отримання хабара викрито адвоката.

 

За процесуального керівництва прокуратури Чернівецької області під час одержання неправомірної вигоди затримано адвоката за вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27,                                   ч. 3 ст. 369 КК України (підбурювання до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище за невчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища).

Досудовим розслідуванням встановлено, що адвокат під час надання правової допомоги мешканцю м. Чернівці висловив вимогу останньому щодо необхідності передачі йому неправомірної вигоди у сумі 350 доларів США, з метою подальшого вирішення з суддею місцевого суду питання про непритягнення заявника до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП.

05.08.2020 під час отримання неправомірної вигоди адвоката затримано в порядку ст. 208 КПК України.

На даний час досудове слідство триває, проводяться необхідні слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення правопорушнику про підозру та застосування відносно нього запобіжного заходу.

Докладніше

Зловмисник схиляв жителя Сторожинеччини надати судді гроші, щоб уникнути адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Слідчі обласного управління Нацполіції та співробітники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури Чернівецької області затримали правопорушника та помістили до ізолятора тимчасового тримання.

До правоохоронців звернувся із заявою житель одного із сіл Сторожинецького району та повідомив, що 42-річний адвокат підбурює надати йому неправомірну вигоду. За 350 доларів США правопорушник обіцяв вирішити із суддею питання про непритягнення заявника до відповідальності за керування транспортом у стані сп’яніння.

За вказаним у заяві фактом слідчі поліції Чернівецької області розпочали кримінальне провадження за ознаками частини 4 статті 27 (Види співучасників) та частини 3 статті 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Сьогодні, 5 серпня, у Сторожинці під час отримання вказаної суми неправомірної вигоди, правоохоронці затримали адвоката в порядку статті 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі поліція проводить невідкладні слідчі дії та проводить обшуки за місцем проживання та роботи затриманого. Поліцейські також перевіряють інших осіб на причетність до вказаного кримінального правопорушення.

peredplata