На Буковині через неправильне діагностування жінка народила мертву дитину – до відповідальності притягнуто лікаря

Чернівецька обласна прокуратура підтримала обвинувачення відносно лікаря акушер-гінеколога районної лікарні за неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 140 КК України).

Вироком Хотинського районного суду лікарку засуджено до 2 років позбавлення волі з позбавленням права займатись лікарською діяльністю строком на один рік.  На підставі ст.ст. 75, 76 КК України її звільнено від відбування основного покарання з іспитовим строком терміном на один рік

Установлено, що у січні 2017 року лікар акушер-гінеколог районної лікарні під час прийняття пологів у 25-річної роділлі, не вірно визначила фактори прогнозування ризику перинатальної та материнської патології та обрала неправильну тактику ведення пологів.  Розвиток ускладнень в пологах було діагностовано занадто пізно. При оперативному втручанні медики вилучили мертвого хлопчика.

Відповідно до висновків комісійних судово-медичних експертиз неналежне надання медичної допомоги перебувало у причинно-наслідковому зв’язку із настанням смерті дитини.     

Чернівецька обласна прокуратура.