Відправлено на примусове лікування двох буковинців, які вчинили злочини у стані неосудності

Чернівецькою обласною прокуратурою вжито заходів щодо забезпечення виконання ухвал суду стосовно двох жителів області про застосування до них примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладів з надання психіатричної допомоги із суворим та загальним наглядом.

Так, відповідно до ухвали Глибоцького районного суду 18-річного жителя села Їжівці Чернівецького району, який у 2019 році  вбив свою 50-річну тітку та підпалив її будинок, відправлено на  примусове лікування в заклад з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом.

Ухвалою Вижницького районного суду до 18-річного жителя Вижницького району застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із загальним наглядом. (У квітні 2020 року хлопець підпалив Українську Свято-Параскевську  православну церкву Чернівецько-Буковинської єпархії).

Зважаючи на те, що в Чернівецькій області відсутні відповідні заклади, які внесені до Переліку спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.03.2018    № 516, вказані судові рішення залишались не виконаними.

З метою усунення порушень вимог законодавства з питань виконання рішень судів про застосування примусових заходів медичного характеру, органами прокуратури внесено 3 документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких забезпечено госпіталізацію вказаних громадян у медичні заклади в інших регіонах. 

Так, 18-річного жителя села Їжівці відправлено в Дніпропетровську область до Державного закладу «Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ Україна». 

Щодо 18-річного жителя Вижницького району – його відправлено на примусове лікування до КНП «Івано-Франківський спеціальний заклад надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради».

Робота органів Чернівецької обласної прокуратури щодо нагляду за додержанням законів при наданні особам психіатричної допомоги при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, триває.

 

Чернівецька обласна прокуратура.

peredplata