У Раді пропонують позбавляти громадянства України власників російських паспортів

Як саме визначатимуть добровільність набуття громадянства держави-агресора, на разі невідомо.

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до ЗУ «Про громадянство України» щодо автоматичної втрати громадянства у разі добровільного отримання паспорту РФ.

Ініціаторами законопроєкту є депутати Оксана Савчук (позафракційна), Наталія Піпа («Голос») та Микола Княжицький («Європейська солідарність»).

 

Документ передано на розгляд керівництву парламенту,тексту законопроєкту на сайті ВР поки що немає.

Читайте також: У деклараціях чиновники вказуватимуть громадянство інших країн – Данілов

Зазначимо, у Верховній Раді ще два роки тому зареєстрували президентський законопроект про подвійне громадянство. Однак у травні 2020 року розгляд документу відклали.

Єдиної думки щодо подвійного громадянства немає ані в українському суспільстві, ані у владі. Так, перший віцеспікер ВР Руслан Стефанчук вважає, що введення в Україні подвійного громадянства об’єднає її громадян за кордоном, а міністр закордонних справ Дмитро Кулеба – що подвійне громадянство потрібне, але не з країною-агресором.

Зараз Україна формально не визнає подвійного громадянства, але фактично не забороняє його. Крім того, досі відсутній спеціальний правовий механізм щодо регулювання процедури втрати громадянства України. 

Так, у травні президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким позбавив громадянства Вадима Альперіна, Араїка Амірханяна та Олександра Єрімічука. А 23 липня так само ввів у дію рішення РНБО щодо протидії подвійному громадянству чиновників.

Джерело: ZN.UA

peredplata