Старші класи скасують, а сільські школи закриють: педагоги злякалися шкільної реформи

 
До 2027 року в Україні планують провести масову оптимізацію шкіл. Згідно з положеннями освітньої реформи, в країні перестануть існувати школи як такі, а замість них залишаться лише гімназії та ліцеї.

Про це повідомляє Обозреватель.

У гімназіях навчатимуться діти з першого по дев’яті класи, а в ліцеї вступатимуть за конкурсом ті, хто планує навчатися у виші.

Решта підуть доучуватися в коледжі, де отримають професійну освіту. Однак ліцеї можуть відкритися тільки за умови, якщо буде набиратися мінімум по два паралельних десятих класи по 25 учнів. В першу чергу, кажуть експерти, це загрожує закриттям навчальних закладів у селах і районах.

Ті ж учні, які не захочуть або кому не пощастить з вступом, зможуть продовжити навчання в коледжах (в тому числі в колишніх ПТУ), де отримають знання за останні класи і професію.

Досить велика кількість педагогів всерйоз стурбовані прийдешніми змінами.

“Я підозрюю, що все це затіяли заради того, щоб заощадити. Школи закриють, вчителів звільнять. У решти гімназіях та ліцеях діти навчатимуться по 25-30 осіб. Природно, один педагог на такий клас або два-три вчителі на клас по 10-15 учнів. Це скорочення фонду зарплат. Звільнять пенсіонерів, незручних”, – каже педагог Марія Шостак (Дніпропетровська область).

Батьки також стурбовані і кажуть, що вже в багатьох школах адміністрація попереджає про прийдешню скасування старших класів.

“Я не проти, щоб дитина пішла в коледж. Але у нас же немає хороших коледжів. Якби були коледжі комп’ютерного дизайну, IT, ветеринарні, бухгалтерські, де вища освіта дійсно не потрібна. А то ж у нас випускають слюсарів, перукарів, кухарів”, — вважає Маргарита, мати учениці 9 класу.

Нагадаємо, раніше, в січні нинішнього року з’явилася інформація про те, що в Україні більшість шкіл можуть втратити право приймати на навчання учнів 10-11 класів, яким після 9 класу потрібно буде вступати до профтехучилища або ліцеї. Причому з нині працюючих шкіл тільки чверть закладів зможе приймати учнів старших класів на навчання.