У селі на Буковині діти не навчаються у новозбудованій школі: яка причина

У селі Рідківці Чернівецької області не почали навчальний рік у новозбудованій школі. Зараз діти навчаються у сторічній садибі. Будівництво нового закладу вартувало 80 мільйонів гривень, школу вже здали в експлуатацію, але не взяли на баланс громади.

Про це Суспільному сказав заступник голови Магальської громади Валерій Кучерявий.

За його словами, на сесії депутати мають проголосувати, аби школу взяли на баланс. Цього досі не зробили, бо отримали сертифікат про готовність школи декілька днів тому. Також у новій будівлі не налаштована техніка.

Стара школа розташована за кілька сотень метрів від нової. Перше вересня для школярів провели біля новозбудованого закладу. Бабуся першокласника Емілія Коновалова Суспільному розповіла, що напередодні свята їм повідомили, що поки що діти навчатимуться у старій садибі.

“Нам пояснили, що у новій школі багато недоробленого. Ми в ту школу не потрапили, навіть не бачили її зсередини, нас не впустили”, — каже бабуся першокласника.

У селі на Буковині діти не навчаються у новозбудованій школі: яка причинаСуспільне Буковина

Перше вересня цього року у Рідківській школі

У школі навчається понад пів тисячі учнів. Першого вересня директорка закладу Василина Морараш Суспільному казала, що діти навчатимуться у новому приміщенні з першого дня навчального року.

У Рідківцях діти навчаються у старій школіСуспільне Буковина

Другого вересня навчання для учнів провели у старій школі.

Нову школу у Рідківцях почали зводити у 2008 році, втім через брак грошей будівництво не могли завершити, казала Суспільному представниця підрядника Світлана Скрикуляк. У 2020 році заклад увійшов до президентської програми “Велике будівництво”. Загалом на ремонт витратили майже 80 мільйонів гривень, дев’ять з яких виділила Магальська сільська рада.

У новій школі є кінозал, столярня, швейний кабінет та обладнаний ліфт. За словами заступника голови Магальської громади Валерія Кучерявого, перейти у новий заклад діти зможуть найближчим часом.

Що відомо

  • “Велике Будівництво” — спільна програма президента та уряду, яка розпочалась у березні 2020 року. Про те, які школи ремонтували в межах першої черги будівництва за програмою на Буковині, Суспільне розповідало тут.
  • https://suspilne.media/160522-u-seli-na-bukovini-diti-ne-navcautsa-u-novozbudovanij-skoli-aka-pricina/