Протестувальники проти підвищення тарифів увірвалися в будівлю АТ “Житомиргаз”

АТ “Житомиргаз” мало намір підвищити тариф на розподіл газу у 2,5 раза, повідомляли в міськраді Житомира
Фото: Klymenko Time / Telegram
У Житомирі сьогодні учасники протесту проти підвищення ціни на газ виламали двері й увірвалися в будівлю АТ “Житомиргаз”. Про це повідомляє місцеве видання “Житомир.info”.
Місцеві жителі протестували проти підвищення тарифу, запланованого компанією. Мітинг почався об 11.00. До протестувальників ніхто не вийшов, вони вирвали двері й зайшли у фоє будівлі, пише видання.

Приблизно опівдні мітингувальники прорвалися далі й потрапили до кабінету голови правління Валентина Ющенка. Після спілкування з ним, яке “супроводжувалося лайкою і штовханиною”, активісти пройшли в зал засідань.

Видання зазначає, що вийти на мітинг людей 23 жовтня закликав мер Житомира Сергій Сухомлин. Пресслужба місцевої міськради повідомила, що 25 жовтня АТ “Житомиргаз” має намір оголосити про підвищення тарифу на розподіл газу у 2,5 раза попри позицію уряду та президента. У міськраді підрахували, що якщо зараз ціна за транспортування газу для населення і підприємств становить 2,016 грн, у разі підвищення тарифу вона зросте до 5,028 грн за м³, що підніме навантаження на бюджет кожної сім’ї в середньому на 600–900 грн на місяць.

Сухомлин підкреслив, що підприємство “Житомиртеплокомуненерго” свідомо не підвищує ціни на теплопостачання, щоб уникнути навантаження на кінцевого споживача

“Ми повинні зібратися громадою в понеділок біля “Житомиргазу” і рішуче висловити свою позицію. Є підписаний меморандум, аби люди критично не відчули на собі різницю між закупівлею газу та ціною в платіжках, а є монополіст, який закладає собі мільйонні прибутки”, – ішлося в заяві мера міста.

https://www.youtube.com/watch?v=LuSSUXcLiKY

Контекст:
“Житомиргаз” входить до групи “Регіональна газова компанія”, що належить бізнесмену Дмитрові Фірташу. За даними “Економічної правди”, до групи входить 18 облгазів. Антимонопольний комітет кілька разів штрафував облгази групи за зловживання монопольним становищем.

24 вересня 2021 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що “незалежно від коливань ціни на біржах або хабах” тарифи на тепло й гарячу воду не змінюватимуться весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року. 29 вересня міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив про 99-відсоткову технічну готовність до початку опалювального сезону.

30 вересня на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад було підписано меморандум, згідно з яким тарифи на тепло й гарячу воду в Україні цієї зими не зростатимуть і становитимуть 7,4 грн за 1 м³ (для населення) і 13,6 грн за 1 м³ (для бюджетних установ).
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/localnews/protestujuchi-proti-pidvishchennja-tarifiv-uvirvalisja-v-budivlju-at-zhitomirgaz-video-1578143.html