“Він спеціально чекав два місяці, щоб отримати автомат.

 Мотивом розстрілу нацгвардійців у Дніпрі могла бути помста за знущання – нардепка

За інформацією нардепки Яцик, два місяці тому Рябчук розборонив під час бійки товаришів по службі і повідомив про інцидент керівництво

Мотивом розстрілу нацгвардійців у ніч проти 27 січня на Південному машинобудівному заводі (“Південмаш”) у Дніпрі могла стати особиста помста військовослужбовця Національної гвардії України, солдата строкової служби Артемія Рябчука. Про це 27 січня написала у Facebook народний депутатка від партії “Слуга народу” Юлія Яцик.
За інформацією Яцик, два місяці тому Рябчук розборонив під час бійки товаришів по службі і повідомив про інцидент керівництво. Після цього його стали називати “стукачем”, розповіла депутатка.

“Попередня інформація щодо нацгвардійця. Два місяці тому він попередив бійку між солдатами. Повідомив керівництву. Останні не вжили жодних заходів, визнали його “стукачем” і почали з нього знущатися. Він спеціально чекав два місяці, щоб отримати автомат і помститися. Про скоєне не шкодує”, – зазначила Яцик.

Вона додала, що цькування товаришів по службі не виправдовує вчинку нацгвардійця.

“Звичайно, це не виправдовує поведінку нацгвардійця. Однак невжиття керівництвом жодних заходів реагування на цю подію може бути підставою для притягнення до відповідальності й інших службових осіб”, – сказала нардепка.

Контекст:
У МВС повідомили 27 січня, що на Південному машинобудівному заводі (“Південмаш”) у Дніпрі військовослужбовець Національної гвардії України (НГУ), солдат строкової служби Артемій Рябчук під час видання зброї з невстановлених причин з автомата Калашникова розстріляв варту військовослужбовців Нацгвардії, після чого втік зі зброєю. Унаслідок цього п’ятеро людей загинули, ще п’ятеро дістали поранення.

У Державному бюро розслідувань (ДБР) зазначили, що серед загиблих – цивільна особа, жінка.

Радник голови МВС Антон Геращенко повідомив, що троє поранених на “Південмаші” в тяжкому стані, життя двох поза небезпекою.

Рябчука затримали 27 січня, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Він сам вийшов на зв’язок після втечі, розповіли у ДБР.

Монастирський зазначив, що за його наказом “буде створено комісію з вивчення обставин, які могли призвести до таких дій 21-річного військовослужбовця”.

“Також будуть вивчати обставини проходження Артемом Рябчуком військово-медичної комісії, його психічний стан на момент видачі допуску до зброї. Після вивчення умов та обставин, що призвели до трагедії, будуть зроблені висновки. У тому числі кадрові”, – заявив Монастирський.

ДБР відкрило кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Нацгвардії через трагедію на “Південмаші”. Попередня кваліфікація злочину– недбале ставлення військової посадової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до семи років.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/localnews/vin-spetsialno-chekav-dva-misjatsi-shchobi-otrimati-avtomat-motivom-rozstrilu-natsgvardijtsiv-u-dnipri-mogla-buti-pomsta-za-znushchannja-nardep-1592633.html

peredplata