Думка дня: Про особливості процедури зовнішнього незалежного оцінювання

 Любов Якименко, завідувачка відділу Навчально-методичного центру якості освіти та координації господарської діяльності навчальних закладів Чернівецької області: «З 1 лютого до 9 березня в Україні триває реєстрація для участі у Зовнішньому незалежному оцінюванні.

Проте ці дати стосуються не всіх здобувачів повної загальної середньої освіти, тому що з 1 лютого до 1 березня реєструються випускники закладів загальної середньої освіти, учні професійно-технічної освіти та студенти закладів фахової передвищої освіти. А до 9 березня вони мають право вносити зміни, якщо хочуть змінити якісь предмети або допущені якісь помилки. А саме до 9 березня можуть реєструватися випускники минулих років. Для того, щоб зареєструватися потрібна одна фотографія.

Попередні роки потрібно було два фото, тому ті, хто наразі реєструється перепитують та уточнюють інформацію з приводу цього. Зокрема цьогоріч змінився зовнішній вигляд сертифікату: там знаходитиметься сканована фотографія, не буде голограми, а буде QR-код.

Обов’язкові предмети на ЗНО-2022

Цього року також новим є те, що абітурієнти обирають 5 предметів, якщо хочуть вступати до вищого навчального закладу. Чотири з них – обов’язкові для складання ДПА, а п’ятий предмет можна вибрати для складання ЗНО, інші предмети (шостий, сьомий і т.д.) абітурієнт може додатково обрати вже за свої власні гроші.

До прикладу, якщо людина складає 5 предметів, а шостий хоче обрати іноземну мову, неважливо яку (англійську, німецьку, іспанську або французьку), то потрібно буде заплатити 789 гривень, а за інші предмети – 354 гривні. Цю послугу можна здійснити з 4 до 12 березня – тобто термін обмежений. Ті, хто зареєструються на предмети за власні кошти матимуть два сертифікати про складання ЗНО – один сертифікат надійде разом з усіма сертифікатами за державні кошти, а другий надійде пізніше. 

Цього року випускники обов’язково повинні скласти тести із чотирьох навчальних предметів: – українська мова та література – математика – історія України або іноземна мова (на вибір) – один із переліку: історія України біологія географія фізика хімія англійська мова іспанська мова німецька мова французька мова.

Якщо абітурієнт складатиме математику лише для отримання балів ДПА, то предмет буде рівня стандарту. Попри те, що учень протягом 11 років вивчав математику за рівнем стандарту, якщо він хоче вступити до вищого навчального закладу – здаватиме математику поглибленого рівня.   

Реєстрація на ЗНО

Випускники реєструються в закладі освіти, де вони навчаються. Відповідальний за реєстрацію готує пакети документів та поштою надсилає до Івано-франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, тому що всіх реєструють для проходження ДПА у формі ЗНО. 

Два попередніх роки в Україні ДПА не проводилося у зв’язку з карантинними обмеженнями. А цьогоріч все-таки прогнозують що державна підсумкова атестація відбудеться. 

 Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбудеться з 23 травня до 17 червня.  Не пізніше 29 квітня у зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Заборони під час тестування

За парту учасник сідає лише з гелевою ручкою чи ручками та пляшкою води без етикетки. Йому роздають бланки та зошит, які він заповнює протягом відведеного часу. Якщо у вас знайдуть заборонені предмети, до прикладу телефон чи шпаргалки, то вас можуть вигнати з аудиторії, а вашу роботу – анулювати.

Якщо ж предмет обов’язковий чи важливий, то абітурієнт втрачає можливість вступити до вищого навчального закладу. Проте кожного року в Чернівцях близько 6-8 таких випадків все ж трапляються».

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/dumka-dnya-pro-osoblivosti-proceduri-zovnishnogo-nezalezhnogo-ocinyuvannya-81541?fbclid=IwAR0oayDu-Gqy9fIg_TvZshWGSS-JThoApGCUnvbl0WkJAdM8oWJ-Az_PIXk. Сайт http://acc.cv.ua/