Франція передасть Україні списану бронетехніку

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя: 
-Так, з одного боку, з почуттям вдячності простого українця я аплодую Франції стоячи і знімаю капелюха…
Учора я довідався, що Франція передасть Україні списану (читай “застарілу” бронетехніку). Пречудова новина! Росія не має новинок техніки, тому нам і застаріла французька підійде. Але чому аж після двох років такої кровопролитної війни в Україні?
Франція поставить в Україну “сотні” бронетранспортерів і зенітних ракет, заявив французький міністр оборони Франції Себастьян Лекорню в інтерв’ю газеті La Tribune, опублікованому ввечері у суботу, 30 березня.
“БТР VAB мають важливе значення для мобільності військ… Ми говоримо про сотні таких машин на 2024 і початок 2025 року”, – зазначив міністр, додавши, що бронетранспортери важливі для утримання великої лінії фронту.
Франція зараз замінює свій парк VAB, деяким з яких понад 40 років, на нові бронемашини Griffon. Однак старіші моделі все ще експлуатуються, наголосив Лекорню.
***
Гаразд, Франція подала приклад іншим державам. Але ж – ні! Багатьом відомо, і про це говорили не раз, і не один американський генерал про десятки тисяч списаних, але діючих (робочих, на ходу) американських танках “Abrams” i гелікоптерах різних типів, які на десятки кілометрів стоять у шерензі і просто гниють просто неба, але могли б, буквально, встелити усю українську лінію оборони. Чому Франція може, а Америка – ні?
Все просто: Америка вже не є тією величною і гоноровою державою, якою вона себе позиціонувала. Візит Байдена разом з Обамою у NYC – цьому яскрава ілюстрація.

peredplata

Залишити відповідь