Топ-5 корупційних схем Західної України: на чому крадуть в Чернівецькій області?

Відтепер українці можуть краще розібратись в корупційних схемах. В цьому допоможе збірник “100 корупційних схем в регіонах України”.

В Міжнародний день боротьби з корупцією громадські організації “Антикорупційний Штаб” та “Разом проти корупції” публічно представили нове дослідження, що покликане висвітлити найбільші корупційні схеми України. Які з них поширені в Західній Україні?

Активісти стверджують, що найбільше зловживань у Волинській, Рівненьскій, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Хмельницькій та Чернівецькій областях спостерігається у таких сферах: комунальні підприємства, природні ресурси, медицина, школи, закупівлі.

“Корупція в регіонах України є масштабною та болючою проблемою. Як показало наше дослідження, дуже багато сфер діяльності в нашій країні потерпають від корупційних схем і ситуація є різною в залежності від регіону. В Полтавській області це може бути зловживання в транспортній галузі та на закупівлях, а в Чернівецькій – це корупція в медицині та на комунальних підприємствах” – зазначає керівниця проєкту, представниця ГО “Антикорупційний Штаб”, Ольга Іванова.

Одним з прикладів корупції на комунальних підприємствах в Чернівецькій області є справа голови Чернівецької обласної ради, Івана Мунтяна, якого підозрюють у вимаганні неправомірної вигоди розміром 400 тисяч доларів. За даними слідства, Мунтян вимагав від одного з підприємців хабар за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу. Переговори проводилися щодо Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця».

Збірник “100 корупційних схем в регіонах України” створений для інформування українців про можливості зловживань, хабарництва та інших проявів корупції в країні на місцевому рівні. В дослідженні розкриті більше 30 сфер життєдіяльності, в яких найчастіше громадяни України можуть зіткнутись з корупційними схемами. 

З дослідженням “100 корупційних схем в регіонах України” можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/33Vg5io
Знаходьте корупцію та повідомляйте Антикорупційному штабу або Разом проти корупції.

peredplata