Обмін полоненими з РФ: Україна повернула 189 своїх громадян

 
 
фото з соцмереж президента

Внаслідок нового обміну військовополонених у понеділок 30 грудня Україна повернула 189 своїх оборонців.

Джерело: президент Володимир Зеленський у TelegramКоординаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, омбудсман Дмитро Лубінець

Пряма мова Зеленського: “Повернення наших людей з російського полону – це завжди дуже хороші новини для кожного з нас. І сьогодні один із таких днів: нашій команді вдалося повернути 189 українців додому.

Це військові – захисники “Азовсталі” та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі “азовці”, прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-морських та Збройних сил. І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі. Кожного вдома чекають рідні та близькі. І це радість, що нам вдалося їх повернути. Сьогодні ще 189 родин щасливі”.

 
 
 
 
 

Як уточнює Координаційний штаб, одинадцятий за ліком обмін у 2024 році дозволив звільнити:

  • 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – ТрО),
  • 43 – НГУ,
  • 33 – ДПСУ,
  • 24 – ВМС.

Також з неволі повернулися двоє цивільних.

В Коордштабі додають, що повернули тих, хто потрапив у полон на Курщині.

Чимало громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення.

Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів та 14 офіцерів.

 

Дослівно Коордштаб: “Це один із найбільших обмінів, проведених Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, з моменту повномасштабного вторгнення. Загалом з російської неволі в  рамках роботи Координаційного штабу за дорученням президента України вже повернулося 3956 людей, з них у 2024 році – 1358.

На жаль, чимало українських громадян – як військовослужбовців так і цивільних – продовжують перебувати в російській неволі. Координаційний штаб робить усе можливе, щоби продовжувати перемовини і звільняти з полону наших людей. Ми пам’ятаємо про кожного і кожну”.

peredplata

Залишити відповідь