Офіційні особи Франції та Британії відкриті для сценарію заморожування бойових дій в Україні на нинішніх лініях фронту в обмін на гарантії безпеки та економічну підтримку Києва, пише The Wall Street Journal із посиланням на людину, обізнану про переговори.
За даними видання, Париж і Лондон готові до втрати Україною територій. Однак обидві країни віддали б перевагу угоді, яка визнає контроль над захопленими Росією територіями тільки де-факто — за сценарієм припинення вогню під час Корейської війни 1953 року.
WSJ зазначає, що пропозиція офіційно визнати незаконно окуповані території, включно з Кримом і чотирма областями, російськими, викликала занепокоєння як у Києва, так і у європейських союзників.

22 квітня газета WP писала, що США пропонують Україні визнати незаконну анексію Криму Росією і заморозити лінію фронту в рамках мирної угоди.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи інформацію, заявив, що Україна не визнає юридично окупацію Криму, адже це суперечить Конституції та суверенітету держави. За його словами, усі чутки про «пропозиції» президента Трампа Україні щодо завершення війни не є офіційною інформацією та позицією США.
- «де-юре» визнання США контролю Росії в Криму;
- «де-факто» визнання окупації Росією частин Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей;
- обіцянка, що Україна не стане членом НАТО — при цьому в тексті зазначається, що Україна може стати частиною Європейського Союзу;
- скасування санкцій щодо РФ, введених із 2014 року;
- розширення економічного співробітництва зі США, зокрема в енергетичному та промисловому секторах.
23 квітня в Лондоні мали відбутися чотиристоронні переговори за участю представників України, Великої Британії, США та Франції, на яких хотіли обговорити умови припинення вогню і «мирну пропозицію» США. Однак, як пише Sky News, зустріч відбудеться без участі глав МЗС країн ЄС і держсекретаря США Марко Рубіо.