Військова контррозвідка, слідчі Служби безпеки України та Офіс генерального прокурора викрили ще одну схему розкрадання коштів, до якої, за даними слідства причетні експосадовець Міноборони і колишні керівники оборонного підприємства. Підозрюваний Олександр Лієв заявив, що діяв у рамках закону і готовий доводити свою правоту.
Джерело: генеральний прокурор Руслан Кравченко, ОГП в коментарі УП, СБУ, співрозмовник УП в правоохоронних органах
Пряма мова Кравченка: “Офіс генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у справі за фактом постачання Міністерству оборони України непридатних до використання протитанкових ракетних установок на суму понад 90 млн грн. Власне, на цю ж суму і завдано шкоди державі”.
Дослівно СБУ: “За результатами комплексних заходів у Києві викрито організатора оборудки – колишнього очільника одного з департаментів Міноборони та двох його спільників із компанії-підрядника”.
Деталі: За даними джерела УП, йдеться про екскерівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва та двох екскерівників оборонного підприємства Дениса Харитонова й Олександра Наконечного.
За даними слідства, перебуваючи на посаді протягом 2022-2023 років, Лієв уклав державний контракт на постачання протитанкового озброєння для ЗСУ.
Втім, замість сучасного озброєння підрядники поставили замовникам непридатні до використання за призначенням протитанкові установки, а отримані бюджетні кошти вивели у тінь, кажуть в СБУ.
Висновки незалежної експертизи, яку ініціювала СБУ, підтвердили несправний тактико-технічний стан ПТРК, додають у спецслужбі.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили ексочільнику департаменту Міноборони, колишньому керівнику компанії-підрядника, та його заступнику про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 114-1, ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України.
Як уточнили “Українській правді” в ОГП, Вищий антикорупційний суд вже застосував до підозрюваних – колишніх керівників оборонного підприємства, – запобіжні заходи у вигляді застави в розмірі 908,4 тис грн і 575, 32 тис грн.
Щодо ексчиновника Міноборони – подано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 5,011 млн грн. Розгляд заплановано на 7 липня.
Оновлено: Сам Лієв звинувачення відкидає. В коментарі “Українській правді” він зазначив, що очолював вищевказаний департамент із серпня 2022 року, водночас контракт, про який ідеться у справі, було укладено в березні 2022 року, а його якість було засвідчено відповідною комісією.
Пряма мова Лієва: “23 червня 2022 року було здійснено повну оплату за ці ракетні установки. 18 серпня, за декілька днів до мого призначення на посаду керівника, цей товар прибув і був прийнятий військовою частиною у складі комісії з 5 офіцерів, фахівців з озброєння, які оглянули кожен із цих девайсів і написали акт, в якому зазначили, що весь товар відповідає першій категорії якості, відповідає умовам державного контракту та придатний до використання.
У жовтні, я (як керівник департаменту) підписав бухгалтерський акт приймання-передачі. Це стандартний документ, який підтверджує завершення угоди. Підписав його на підставі висновку комісії зброярів про відповідність товару умовам контракту.
Я переконаний, що слідство розбереться. Готовий до співпраці. Маю чітке розуміння, що діяв у рамках закону і готовий доводити свою правоту законним шляхом”.
Передісторія:
- Раніше Лієв фігурував у справі розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів.
- Лієв наполягав на невинуватості і публічно пройшов поліграф.