Україна переважно розташована у континентальному кліматичному поясі, тому зумовлює необхідність встановлення опалення в кожній будівлі. Винятком можуть бути лише літні котеджі, які просто закривають на зимовий період. Зауважимо, що у різних будинках «найкращий варіант опалення» може бути представлений різними системами. Щоб зрозуміти, яке опалення краще для приватного будинку у вашому випадку, ми наведемо різні прилади для опалення в статті нижче. Також подібні матеріали можна знайти на нашому сайті за посиланням.
Види схем опалення за джерелом тепла й теплоносієм
Принцип роботи будь-якого опалення: джерело тепла нагріває теплоносій, який через спеціальні прилади передає тепло у кімнати.
- Джерелом енергії можуть бути: газ, тверде паливо, електроенергія, а також альтернативи, такі як повітря, земля, вода чи сонячні промені;
- Теплоносієм може виступати вода (чи інша спеціалізована рідина) або повітря.
Повітряні системи опалення бувають канальні (коли повітря роздається через повітропроводи) та безканальні (коли безпосередньо через опалювальне приладдя)
Водяні схеми опалення завжди характеризуються наявністю генератора тепла (котла чи, наприклад, теплового насоса) і додаткових приладів опалення (теплої підлоги, радіаторів, фанкойлів чи конвекторів). Усі прилади пов’язані трубопроводами, по яких циркулює певний теплоносій.
Як вибрати найкраще опалення для приватного будинку
Сьогодні українці використовують усі доступні види опалення та різноманітні їх комбінації, бо кожен варіант має свої переваги. Яке опалення краще провести у будинку, вирішує кожен сам для себе. Наведемо приклади:
- Теплові насоси та сонячні панелі — економічні, завдяки тому, що використовують альтернативні джерела тепла: повітря, воду, сонячні промені та ґрунт.
- Твердопаливні котли дозволяють реалізувати максимально автономну схему опалення заміського будинку, незалежну від міських комунікацій.
- Газові котли використовують найбільш доступне в Україні джерело енергії.
- Електричні котли – ідеальне рішення, коли газ та тверде паливо використовувати незручно, а тепловий насос — це дорого.
- Керамічні панелі, радіатори, плівкова тепла підлога та інші автономні електричні прилади максимально прості в монтажі та експлуатації. Деякі моделі можуть бути мобільними.
- Автономні газові та електричні конвектори дуже швидко перемішують повітря у кімнаті та рівномірно прогрівають усю площу;
- ІЧ-обігрівачі нагрівають поверхні, а не повітря. Їх вибирають, щоб можна було зігрітися не тільки в будинку, а й у відкритій альтанці або на терасі.
Яка опалювальна система найекономічніша?
Це, безперечно, сучасний тепловий насос. І ось чому ми так думаємо:
Агрегат забезпечує дійсно помітну економію витрат на опалення: теплова енергія береться напряму з природного джерела тепла — землі, води чи повітря. А якщо встановити фанкойли замість радіаторів, ви можете використовувати тепловий насос для охолодження повітря влітку та зменшити витрати й на кондиціонування.
Ті, хто оберуть системи типу «джерело-вода» зможуть ще й нагрівати воду для гарячого водопостачання, зовсім відмовившись від котлів, бойлерів чи міського постачання теплої води.
Крім того, сучасні теплові насоси дозволяють програмувати режими роботи системи опалення в залежності від потреб користувача. Все це дозволяє розумно використовувати енергію та, одночасно, забезпечувати відмінний комфорт у будинку.