Жертви заворушень на Грушевського: лікарі працювали \”як на війні\”

Жертви заворушень на Грушевського: лікарі працювали "як на війні"Медики надавали термінову допомогу у швидких – і силовикам, і протестувальникам.

У демонстрантів травми були страшні. Так, 18-річному Олександру гранатою розірвало руку. Пораненому із розтрощеною кистю медики надали першу допомогу ще на місці. У лікарні руку хлопцеві довелось ампутувати.

Сашко не був активістом Євромайдану. Він прийшов туди вдруге і в епіцентрі протистояння опинився випадково. Граната розірвалась майже впритул, розповіла мама потерпілого. Відтак майбутній архітектор залишився без правої руки.

\”Для того, щоб працювала рука, дитина жила, навчалася, працювала, потрібен хороший протез. Від 40 до 60 тис. грн\”, – розповіла жінка.
У протистоянні на Грушевського 200 чоловік отримали поранення

Аншлаг в Олександрівській лікарні в офтальмологічному відділенні. Шпиталізовані обурені одним – кажуть, що силовики навмисно стріляли в голову.

Троє людей, які втратили по оку назавжди, і ще 14, які поки невідомо, чи зможуть бачити. Постраждали вони головно від гумових куль та кийків.

\”Це надзвичайна ситуація. Як на війні. Як зайшли о 7-й вечора, вийшли зранку. Постійно йшов потік хворих, яких треба було оперувати\”, – розповів головлікар Олександрівської лікарні Роман.

Адвокат і фотограф Демченко Ігор втратив одне око і ще не знає, чи бачитиме на інше. Граната розірвалась у нього перед очима, і він бачив, хто кидав.

\”В мене спеціально кинули шумову гранату. Я бачу – з внутрішніх військ кидають каміння у протестувальників, хотів сфотографувати, і в мене кинули\”, – поділився постраждалий.

Медики констатують: якщо серед учасників акцій протесту більше поранень від гумових куль та вибухів гранат, то у силовиків чимало опіків від вогню і струсів мозку від ударів камінням. Один зі шпиталізованих правоохоронців отримав глибокі колото-різані рани та закриту черепно-мозкову травму, ще одному на ногу впав великий камінь.

\”Зірвали шолом, почали бити без шолому. Закривався, як міг\”, – розповів потерпілий правоохоронець Олександр.

Під час сутичок, за даними МВД травмовано майже 100 силовиків, більше 60-ти – госпіталізовані. Стільки ж звернень зафіксували медики Києва від людей по іншу сторону протистояння. Натомість медики Євромайдану кажуть, що до них за добу звернулось понад півтисячі мітингувальників із травмами, які не потребували лікування в стаціонарі.

Нагадаємо, що 19 січня після народного віче, яке традиційно відбулося на Майдані, на вулиці Грушевського, біля стадіону ім. Лобановського почалися сутички між протестуючими і силовиками.

Пізніше мітингувальники за допомогою коктейлів Молотова підпалили автобуси та військові машини правоохоронців, за якими вони ховалися. В міліції нарахували 6 спалених авто і майже дві сотні постраждалих.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Джерело

peredplata