Чи не найбільше на Великдень заробили нафтовики. Буковинці, котрі їздили на вихідні до рідних власними автомобілями, залишили на АЗС щонайменше по сотні гривень, при цьому заливши у баки менше п’яти літрів бензину. Минулого тижня, коли зростав курс долара, працівники заправок змінювали ціни на бензин чи не щогодини.
— Я приїжджаю на заправку, а мені кажуть: зачекайте кілька хвилин, ми ціну змінюємо. Я обурений: хіба вони закуповували той бензин за такими високими цінами?! – запитує водій Олександр Кучерявий. – Чому ж вони не кинулись міняти ціну, коли долар «упав»?
Дійсно, на чернівецьких АЗС ціни досі залишаються на рівні 15,69 – 16 гривень за літр пального. Хоча вартість мали знизити ще минулої п’ятниці. Адже 7 квітня Антимонопольний комітет звинуватив низку найбільших нафтотрейдерів у змові й необ-ґрунтованому підвищенні цін на пальне, відтак змусив протягом 10 днів знизити ціну літра пального щонайменше на гривню від тієї, що була 7 квітня.
Проте нафтовики або не чують цього заклику, або ж не хочуть чути. Бо у вихідні дні вони не тільки не зменшили цін, а навпаки – на кілька гривень підняли. Така поведінка — не дивина: контролюючі органи, в тому числі й АМК, на невиконання даної вказівки не реагують.
Щоправда, у понеділок Мінагрополітики звернулось до Міністерства енергетики та ву-гільної промисловості України й Антимонопольного комітету України з листом, у якому просить перевірити обґрунтованість встановлення цін у роздрібній та гуртовій торгівлі нафтопродуктами. «Згідно з моніторингом ринку нафтопродуктів, з початку року ціни зросли на дизпаливо на 68%, на низькооктанові бензини — на 60,2%. При цьому зростання вартості пального відбувається попри те, що за останній час курс долара ста-білізувався і почав зменшуватися», — йдеться у повідомленні Міністерства.
Чи прислухаються нафтовики до закликів знизити ціни та чи буде хтось карати ласих до наживи нафтотрейдерів, покаже час.
Діонісія КЕРНИЧНА