Про це сьогодні на брифінгу, присвяченому ускладненню епідемічної ситуації на окремих територіях Чернівецької області, повідомили начальник Головного управління Державної санітарно-епідемічної служби у Чернівецькій області, головний державний санітарний лікар Наталія Гопко та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Андрієць.
За період з 26 вересня 2014 року по 26 лютого 2015 року з приводу гострих респіраторних вірусних захворювань за медичною допомогою звернулося майже 65 тисяч осіб, з них дітей до 18 років – майже 43 тисячі осіб. За цей період госпіталізовано дві з половиною тисячі хворих, з цієї кількості 1800 – діти до 18 років. З початку епідсезону щеплено 1958 осіб, з цієї кількості 1333 – персонал медичних закладів.
На 9-му тижні 2015 року (з 20-го по 26 лютого) захворюваність з ГРВІ по області перевищує епідемічний поріг на 11, 6%.
Найбільше захворіло людей в Заставнівському, Кіцманському, Хотинському, Новоселицькому районах та в Чернівцях. У Заставнівському районі зареєстровано перевищення епідемічного порогу в 2, 5 рази.
Групу ризику складають вихованці організованих дитячих колективів, пацієнти соціальних закладів та вагітні жінки.
У школах Чернівців тимчасово призупинено навчальний процес з 26 лютого до 6 березня. З 27 лютого прийнято рішення про призупинення навчально-виховного процесу в усіх школах Кіцманщини. У районах, де реєструється найбільша кількість захворювань та перевищення епідемічного порогу, запроваджено протиепідемічні заходи.
У випадку клінічних проявів захворювання (підвищення температури тіла, головного болю, ломоти в тілі, відчуття слабкості, поява катаральних явищ тощо) фахівці радять викликати лікаря додому.
Коментуючи ситуацію з потраплянням до реанімаційного відділення двох вагітних, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Андрієць наголосила, що до ускладнення (пневмонії) призвело зволікання зі зверненням їх до лікаря впродовж 7-10 днів від початку захворювання.