При звільненні працівника здійснюється перерахунок

При звільненні працівника здійснюється перерахунок ПДФО
При звільненні працівника, роботодавець під час проведення остаточного розрахунку з платником податку має здійснити перерахунок сум доходів, нарахованих такому платнику у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги. Відповідно до пп. 169.3.4 Податкового Кодексу податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому він був звільнений.

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов\’язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником (пп. 169.4.4 Кодексу).
Роз’яснення з даного питання надавалися листом ДПС України від 25.10.2011р. № 4233/6/17-1115.

Суб\’єкти господарювання – платники єдиного податку з 2012 року не торгують алкогольними напоями та тютюном

24 листопада 2011року в газеті Голос України опубліковано Закон України від 4 листопада 2011року №4014-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності”. Статтею 291.5 даного Закону визначено перелік видів діяльності заборонених для платників єдиного податку. Дана стаття ПКУ у порівнянні з Указом змінила вимоги для юридичних осіб які здійснювали діяльність з продажу лікеро-горілчаних та тютюнових виробів і передбачає що суб\’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи ), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов\’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин) не зможуть отримати свідоцтво платника єдиного податку і зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування.

Платники єдиного податку можуть вибрати квартальний період з ПДВ

Норми Податкового кодексу України передбачають, що платники єдиного податку, які зареєстровані платниками на додану вартість можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду з податку на додану вартість подається до податкового органу разом з декларацією за грудень 2011року .

Відділ масово-роз‘яснювальної роботи
та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці

peredplata