Пенсійне забезпечення ветеранів війни

Останні роки в Україні поняття «ветеран війни» набуло нового змісту, наповнившись новими історичними реаліями. Щороку напередодні відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні українці, вшановуючи пам\’ять своїх дідів, прадідів та їх величезний вклад в боротьбі за мир, згадують і тих, хто боронить незалежність України та спокій наших громадян.
Пенсійна служба області приділяє особливу увагу обслуговуванню ветеранів війни, виявляючи належну повагу та чуйність до цієї категорії пенсіонерів. У системі Фонду області налагоджена тісна співпраця з ветеранськими організаціями, за участю та сприяння яких пенсійною службою систематично проводиться інформування пенсіонерів щодо змін в пенсійному законодавстві, надається необхідна консультативна допомога. Доброю традицією для керівників сервісних центрів стало здійснення «дзвінків турботи» до найстарших ветеранів війни, відвідання їх за місцем проживання.
В Головному управлінні Пенсійного фонду обслуговується близько 15,4 тис. ветеранів війни та членів їх сімей, в тому числі: 1,5 тис. інвалідів війни та стільки ж учасників бойових дій, 10,3 тис. учасників війни, понад 2,1 тис. членів сімей померлих та загиблих ветеранів війни. На жаль, ця статистика поповнилася 220 інвалідами з числа учасників антитерористичної операції та 149 членами сімей 64 загиблих військовослужбовців.
Мінімальний розмір пенсії інвалідів війни та учасників бойових дій з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій» становить для інвалідів І групи – 285 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб або 4138,20 грн., для інвалідів війни II групи – 255% прожиткового мінімуму або 3702,60 грн., для інвалідів війни III групи – 225 % прожиткового мінімуму або 3267,00 грн., для учасників бойових дій – 165 % прожиткового мінімуму або 2395,80 грн. (без урахування пенсій за особливі заслуги перед Україною). Для розрахунку використано розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України \”Про Державний бюджет України на 2017 рік\” (1373,00 грн.), збільшений на 79 грн.
Органами Фонду області здійснюється контроль за своєчасним проведенням перерахунків пенсій учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років і війни з імперіалістичною Японією 1945 року та інвалідів війни II і III груп з їх числа, яким виповнилося 85 років, для забезпечення виплати пенсії в розмірі, передбаченому для інвалідів війни І групи, в місяці досягнення 85-річного віку. На особливому контролі питання перерахунку пенсій ветеранів війни, які досягли 100-річного віку.
Щороку напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Уряд встановлює нові розміри щорічної разової грошової допомоги, що виплачується до 5 травня. Так, цьогоріч постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 №170 передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також жертвам нацистських переслідувань у таких розмірах:
1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи – 3 685 гривень;
II групи – 3 265 гривень;
III групи – 2 845 гривень;
2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;
3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;
4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;
5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.
Виплату разової грошової допомоги до 5 травня пенсіонерам органи соціального захисту населення на підставі списків осіб, які мають право на одержання цієї виплати, наданих органами Пенсійного фонду України (щодо пенсіонерів), структурними підрозділами міністерств оборони, внутрішніх справ, служби безпеки та інших силових відомств (щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду). Списки пенсійною службою передано органам соціального захисту населення вчасно для забезпечення відповідної виплати в установлені терміни.
Користуючись нагодою, пенсійна служба області вітає всіх ветеранів з наступаючим святом, бажає міцного здоров’я, добра, щастя, благополуччя і мирного неба над головою!
Інформує прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

peredplata