У Чернівцях відбудеться фотовиставка “Історії з окупованого Криму”

 

Сьогодні у приміщенні ТРЦ DEPO’t Center (вул. Головна, 265-А) відбудеться відкриття виставки фоторобіт українських репортерів, які після незаконної анексії працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв’язнів. Чернівці — один з шести обласних центрів України, де відбуватиметься показ фотовиставки “Історії з окупованого Криму”.

 

Об 11:00 у залі кінотеатру DEPO’t Center SmartCinema (3-й поверх) пройде пресконференція, під час якої спікери розкажуть про ідею створення виставки, про переслідування кримських татар і проукраїнських активістів, а також актуальну ситуацію в Криму. Після пресконференції журналістів буде запрошено ознайомитися з експозицією “Історії з окупованого Криму”.

 

Спікери заходу:

 

  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;
  • Альона Савчук, одна з авторів світлин, репортерка;
  • Анна Ситнікова, головна консультантка Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

 

Від самого початку окупації Криму Росія розгорнула масштабні репресії. З політичних мотивів станом на сьогодні ув’язнено понад 150 осіб, — більшість із них кримські татари, — викрадено 43-ох українських активістів, з них 11 осіб вважаються зниклими безвісти, а один чоловік залишається під вартою. Саме 3 березня дев’ять років тому російські окупанти викрали і згодом убили кримськотатарського активіста Решата Аметова, який став першою жертвою загарбників на півострові. Наразі репресії тривають.

 

Протягом десяти днів жителі та гості Чернівців зможуть побачити роботи українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які з 2014 до 2019 року документували життя кримських татар та українських активістів у Криму.

 

У жовтні минулого року фотовиставку “Історії з окупованого Криму” було представлено на міжпарламентському саміті Кримської платформи (м. Загреб, Хорватія), а також у грудні — під час урочистих заходів з нагоди 30-річчя Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

 

Окрім Чернівців фотовиставка “Історії з окупованого Криму” була показана у Хмельницькому та Кропивницькому, а також відбудеться в Одесі, Луцьку та Львові.

 

 

Контактна особа для ЗМІ:

Руслан Коломєйцев (координатор організації проведення фотовиставки)

095 131 56 31 (Viber, WhatsApp, Telegram),

073 900 87 78

kolomeitsev.rusel@gmail.com

peredplata