Нафтодобувна галузь у Росії наближається до колапсу

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Європейська комісія (ЄК) сьогодні запропонувала країнам Європейського Союзу схвалити обмеження для російської нафти на рівні 60 доларів за барель. Він переглядатиметься кожні два місяці, починаючи з середини січня. Але зараз країни, що обговорюють стелю, загалом, зійшлися на позначці $60, так що в Європейській Комісії вважають, що домовленості буде досягнуто. Бо вже сьогоні ціна на російську нафту звалилася до 52 доларів за барель.
Згідно з текстом пропозиції Єврокомісії, при кожному перегляді новий рівень має бути “щонайменше на 5%”. Таким чином через два місяці ціна на російську нафту становитиме вже 55 доларів за барель, а на початку травня максимальна ціна становитиме вже 50 $ за барель. Хоча вже сьогодні сорт нафти Urals останнім часом продається значно дешевше. Наприкінці минулого тижня в портах Приморська та Новоросійська він відвантажувався по $52 за барель, за даними агентств Argus Media та Platts, які збирають дані про фізичні поставки. А вчора у Приморську коштував уже $48, інформує агентство Argus.
Крім того, нафта Urals, яка раніше експортувалася до Європи із західних портів Росії, тепер переважно поставляється в Азію, що супроводжується високими транспортними витратами, тому знижка по ній ще більша. Дисконт (знихка) для сорту ESPO, яка відправляється з далекосхідного порту Козьмино, що неподалік китайські портів, став ще більшим.
Тенденція така, що нафтодобування у Росії та експорт нафти може стати цілком нерентабельним і фактично зведе до нуля цю галузь промисловості.