Спогади з не такого вже і далекого в міжнародній політиці і дипломатії минулого…

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Спогади з не такого вже і далекого, але добряче підзабутого в міжнародній політиці і дипломатії минулого…
Даю голову на відріз, що з числа сьогоднішніх молодих журналістів, та й молодих дипломатів ніхто толком не знає що означає абревіатура WEU i з чим її їдять.
Кілька десятків років тому, коли мене антикомуністичні й антирадянські організації США делегували на працю в Брюссель для роботи в міжнародних установах ЄС і НАТО, я вже був непогано підкований теоретично стосовно того як усі ці структури працюють, взаємодіють між собою і who is who в цих міжнародних організаціях. А ось вивчати діяльність Західноєвропейського союзу (Western European Union) і здобувати там акредитацію мені довелось, як то кажуть, з нуля.
Отже! Західноєвропейський союз (Western European Union) — організація, створена на основі Брюссельського договору 1948 року про співпрацю в економічній, соціальній і культурній галузях та колективну самооборону. (Був створений за рік до заснування НАТО).
Фактично цей Союз був предтечею й прообразом НАТО та Європейського Союзу. Основна функція Західноєвропейського союзу полягала в колективній безпеці і обороні від зовнішніх агресорів. В організацію ще у 1948 році увійшли Бельгія, Велика Британія, Люксембург, Нідерланди та Франція.
Чому я згадав про Західноєвропейський військово-політичний союз (Western European Union), який проіснував з 1954 року по 2011 і був розпущений? Він мені прийшов на згадку у звязку із вчорашньою заявою канцлера Німеччини Олава Шольца про те, що “доки в Україні триває війна, вона не може стати членом НАТО”. Ось і подумалось: якщо питання щодо вступу України в НАТО стоїть так “руба”, то чи не спробувати Україні разом із її найближчими друзями: Польщею, Словаччиною, Чехією, Литвою, Латвією, Естонією, створити Союз на кшталт колишнього Заходноєвропейського військового союзу новий, тільки вже Східноєвропейський військово-політичний союз?
Що думаєте? Причому, теоретично це цілком можливо і жодним чином не суперечить міжнародному праву.
P.S. Це продовження до попереднього допису і комрнтарів:

peredplata