Слобоженко і компанія. Історія відпочинку столичної молоді під час мобілізації | УП. Розслідування

Чартер, Ferrari, дві Lamborghini, декілька топових BMW та зйомки з гвинтокрилу. Стрибки з парашутом у Швейцарії, день народження на Ібіці, Венеція, озеро Комо, Доломітові Альпи в Італії – це лише короткий переказ однієї відпустки 25-річного столичного мільйонера Олександра Слобоженка та невеликої компанії київських молодиків під час загальної мобілізації.

І хоча на перший погляд може здатися, що цей матеріал про розкішні відпустки під час війни – насправді він про мобілізацію.

Нещодавно автор цього матеріалу натрапив у інстаграм на ось це фото, датоване серпнем 2022 року. З чотирьох молодиків призовного віку на цьому фото з італійських Альп, за інформацією джерел «Української правди» у правоохоронних органах, троє – непридатні для військової служби і, відповідно, зняті з військового обліку, а четвертий виїхав за допомогою волонтерської системи “Шлях”.

На наступному фото власник аккаунта біля гвинтокрила. Геотег – Куршевель, дата – січень 2023 року і підпис: “Если коротко описать нашу поездку – есть что вспомнить – нечего детям рассказать”.

Після ухвалення закону про мобілізацію нерівність, відпустки через систему “Шлях”, “білі” квитки у заможної половини країни та інші ганебні явища точно вплинуть на нашу обороноздатність.

Автор: Михайло Ткач

Режисер:Андрій Ігнатенко

Оператор: Ярослав Бондаренко

Звукорежисер: Дмитро Козиренко

peredplata