Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Загострення військового протистояння в Сирії і перші результати послаблення пoзицій Ашира Асада
Ми знаємо і розуміємо, що однією із причин війни в Сирії є загроза для Росії, що Катар і Саудівська Аравія реалізують проект щодо побудови нафтових і газових магістралей через Сирію в Тyреччину і далі в Європу. (Це одна із причин війни, але не єдина !!!). Відтак, дешева та якісна катарська і саудівська нафта і газ полинули б у Туреччину та далі в Європу. Але ще до остаточного повалення режиму Башира Асада в Сирії обсяги надходження саудівської й катарської нафти в країни Азії, зокрема, в Китай, Індію, Туреччину… почали різко зростати.
Росія, прагнучи отримати валюту за свою нафту, розраховує фактично лише на Китай та Індію. Натомість Саудівська Аравія та її сусіди мають значно ширше і більш різномане клієнтурне поле. При цьому обидва головні покупці: Китай та Індія сьогодні віддають перевагу близькосхідній нафті і зменшують імпорт нафти і газу з Росії.
Перерозподіл нафтового імпорту й експорту відбувається не лише на тлі воєнної ескалації в Сирії, але і на тлі посилення західних санкцій щодо танкерів російського тіньового флоту. Минулого тижня Великобританія внесла до чорного списку 30 танкерів, у результаті під обмеженнями вже знаходяться 73 судна. Поряд з цим Євросоюз готує 15 пакет санкцій проти Росії, у якому також під обмеження потрапляє увесь тіньовий флот РФ. Тобто, в майбутньому Росію очікують великі труднощі у пошуках нових суден для доставки нафти та нафтопродуктів в країни Азіїі і Далекого сходу.
Tакож важливою причиною зниження попиту на російську нафту і нафтопродукти – це масовий перехід китайського та індійського автопрому на газ і електроенергію. Китай переводить на газ не лише легкові автомобілі, але і вантажівки, KHP стрімко нарощує випуск електромобілів (їх уже продається більше половини) та сонячну електрогенерацію.
Війна на економічне виснаження Росії триває!