На Київ – за правдою змушений йти мер Олексій Каспрук

Якщо він цього не зробить, то буде виглядати нікчемним боягузом, який ховається від Продана за спини бабусь.

Дехто намагається 26 липня зробити межею, яку переступили депутати Чернівецької міської ради і зняли з посади мера. Але не все так просто, як здається на перший погляд.

Кандидатура Каспрука на посаду міського голови ще з 2014 року відразу заклала бомбу сповільненої дії у стосунках між ним та депутатським конгресом. Бо не сам він прийшов, а його вели.

Іменем батька під прапором Майдану з ідеологією Федорука. А це все зовсім не поєднується. І не несе ніякої користі ні Чернівцям, ні чернівчанам.

Сам Каспрук – хороший чоловік.

Але цього мало для міського голови. Ще треба мати міцний стержень, силу волі, характер, любов до праці і гарт. Де треба,  там ризикнути, стійко тримати удар і завдавати удар у відповідь. А де треба, то й виявити дипломатичність, поступливість заради справи. Каспрук цього не міг робити через те, що його вели за руку життєвими дорогами і стежками.

Спочатку мати  до дитячого садочка привела.

Згодом тато – до школи.

Потім вели Олексія до університету.

У якийсь момент його повів Микола Трохимович Федорук у місцеву політику. Будучи мером, він тримав малого Каспрука біля себе і вчив, як керувати містом та  господаркою. Навіть якусь будівельну фірму віддано було Каспрукові. На ній він вчився. На жаль, не завжди успішно. Одним із прикладів цього є спотворений фонтан на площі Філармонії

Коли стався Майдан, постав «зоряний час» Олексія Павловича.

Під гаслом і прапорами Майдану він став мером. І Федорук передав його своїй колишній радниці Ірині Карімовій. І вона повела Каспрука. На жаль, «підвела під монастир».

Не відаю чому, але з перших днів за першої каденції у 2014 році Каспрук набрав собі команду з колишніх регіоналів. Не з тих, хто його ледь не на руках вніс до мерії, а з тих, хто раніше Федорука звідти виганяв і проти Майдану був. Це зійшло з рук йому на якийсь час. Тож на другу каденцію Каспрук вже взагалі не зважав на думку побратимів з Майдану. Він майже всі посади роздав колишнім і теперішнім, якщо не регіоналам, то есдекам.

Навіть міську газету «Чернівці» і то віддав у руки опjнентам. Напевне, Камірова щось нашептала. Бо вона собі вибрала лише одну газету і одного журналіста у житті, та й у роботі. І Каспрука туди штовхнула.

А Продан чекав, ніби вовк у засідці. Він вичекав свій час і завдав  удар. Потужний,  безповоротний.

Уявляєте собі: мер майже дві каденції керує містом і «за» нього не проголосував жоден депутат!.. Більше того, він навіть сам за себе не проголосував.

Ось яка його повага до Чернівців та чернівчан…

Після бою вони волають всім: виходьте рятувати мера!

Хто не піде, той байдужий, той ледь не ворог, запроданець. Ірина Карімова у ФБ ярлики навішує тисячам чернівчанам. І чомусь не помічає, що сам Каспрук знову стоїть ніби вкопаний, ніби йому щось пороблено і не спішить на свій захист, на захист міста і людей.

Чого він чекає? Нового поводиря чи нового Майдану, який його знову внесе на верхівку  влади?..

Ті регіонали і есдеки, яких Каспрук тримав біля себе, не спроможні на радикальні дії. Вони не стали грудьми на захист Каспрука. Не вивели на майдани тисячі своїх колег, аби рятувати його від депутатів. Ні!

Вони уже списали Олексія Павловича і торують доріжки до Василя Сафроновича з проханнями, аби при посадах їх залишив.

Каспрук не здобув собі нових соратників, а втратив тих, хто йому вірив і допомагав.

Активістка і волонтерка Алла Мустеца чітко охарактеризувала мера останніх днів. Вона йому вірила, допомагала чим могла. А він був зверхнім і неуважним до друзів. Сам віддалявся і їх відтручував.

Ось що пише у ФБ Алла Мустеца: «Мені по-доброму жаль нашого мера. Хіба він не знав чим все закінчиться. Ну не можна бути таким лінивим. Мати таку неймовірну підтримку і всіх розгубити. Чому ставка на старі кадри ще з часів комунізму? Мені це нагадало Ющенка, коли він казав «Бандити мають сидіти у тюрмах». І нікого не посадив. Прийшов Янукович – всіх посадив. Я не бачу наступним мером ні Продана, ні Михайлішина. Але й Каспрука не бачу більше мером. Має бути третя сила, без цих існуючих.

Отож Каспрук має той результат, на який заслуговує.

Хоча й ще є можливість врятувати ситуацію, місто і людей.

Зрозуміло, що за таких обставин дострокових виборів мера не буде.

В Україні більше 70 населених пунктів уже роками безголові.

І ВРУ там вибори не оголошує.

Треба діяти.

І в першу чергу діяти Каспруку. Він уже повинен би вирушити пішки на Київ. Як колись давно ходив Сковорода, а недавно – мер Конотопа. Щодня б Каспрук проходив би кілометрів зо 30. Його б зустрічали у містах і селах як героя-визволителя України та Чернівців від різних запроданців. Журналісти писали і показували б на весь світ Каспрука-борця за громаду і правду.

Щовечора на Центральній площі Чернівців Ірина Карімова та Марія Філіпчук збирали б мітинги на підтримку пішої ходи на Київ Каспрука. Тисячі, сотні тисяч людей схвалили б  такий хід. І Каспрук міг би добратися до столиці саме на час відкриття сесії ВРУ. Там попросив би слова. І переконав би депутатів проголосувати за розпуск Чернівецької міської ради. Якби так сталося, то вибори у місті були б обов’язковими: і депутатів, і мера. Інакше не буде.

Але Каспрук категорично відмовився йти на Київ. Каже, що у нього тут є робота. Яка? Його ж уже позбавили посади і роботи?!

Чого чекає Каспрук? Вказівок когось збоку? Повідка, яким його знову приведуть до влади? Чи манни небесної?..

Не буде нічого! Він сам повинен би за себе міцно стати.

Інакше на Каспрука чекає забуття і політична смерть!

 

Новини Партнерів