Сам не гам і другому не дам

На Буковині розгортається гучний скандал. У голови обласного олімпійського комітету Івана Гешка ВО «Батьківщина» «віджала» приміщення спортклубу імені знаменитого спортсмена.

Хоча у Кіцмані все списують на рішення суду і на те, що чемпіон світу не заплатив оренду плату кіцманській владі. Якщо дивитися з юридичної точки зору, то там комар носа не підточить. Але окрім сухих законів ми маємо й твердий розум, людські стосунки і, врешті решт, патріотизм. Звичайно, якщо останнє є у чиновників та депутатів Кіцманського району.

Бо вже кілька років ми спостерігаємо у цьому, колись патріотичному краю, як буйним цвітом росте гіркий полин космополітизму і навіть хрунізму.

Кіцманський хрунізм уже стає небезпечною розсадою негативних політичних явищ на нашому національному полі. Звичайно, це не стосується справжніх кіцманських патріотів. Тільки тих, хто якимось чином проривається до посади чи отримує депутатський мандат. Відразу людину ніби підмінюють. Нема у неї мандату і посади людини, як людини. Одержить мандат – одразу стає кіцманським хрунем.

Отак себе проявили у стосунках зі знаменитим земляком, чемпіоном світу з легкої атлетики Іваном Гешком.

Років 10 тому Іван вирішив у рідному районі створити спортивний інтернат. Домовився з місцевою владою, щоби та надала йому приміщення для проживання обдарованих спортсменів.

Влада надала в оренду приміщення. Іван одразу розпочав ремонти. Бо воно було вкрай занедбане і не годилося для проживання.

Домовився з владою, що ремонт і вкладені кошти йому врахують в орендну плату. На жаль,  ця домовленість не була скріплена печаткою та підписами на паперах. Іван  спортсмен, а не бюрократ. Тож всі тонкощі цієї бюрократично-чиновницької машини йому невідомі та й тоді ще були не потрібні. А шкода, бо йому це тепер коштує не тільки з’їдених нервів, витрачених сил, а й купу грошей.

Отож, у ремонт приміщення було вкладено майже 2 млн. гривень. Через якийсь час там уже проживали і займалися спортсмени не тільки з України, а й з усього світу. Наприклад, у Кіцмані проживала команда легкоатлетів Марокко. Там тренувався майстер спорту міжнародного класу Олександр Борисюк та десятки інших прославлених спортсменів України.

Пройшов час  влада почала вимагати від Гешка оренду плату.

  • За що? – дивувався Іван.
  • За оренду, – казали хруньові владці.
  • Так я ремонт зробив. Витратив 2 млн. грн., – каже Іван. – Нехай це й врахують як платуза оренду.
  • Е,ні, – відповідають хруні. – Ти з нами папір не підписував. Ми тобі дозвіл на ремонт не давали. То ти й не мав права його робити. А оренду плати. Інакше до суду.

І присудили Гешкові заплатити майже 120 000 гривень за оренду. А ще й тепер хочуть забрати зремонтоване приміщення і не продовжити оренду надалі.

Хто це робив? Першими почали Фищук і Гостюк, які «рекомендували» райвідділу освіти подати до суду на спорт і спортсменів.

А потім і сам Мунтян з ВО «Батьківщина» включився у цю справу. Спочатку Іван Гешко сподівався, що Мунтян стане на його бік. Але Мунтян звик уже до обману. Він вміє обкрутити всіх навколо пальця і прикритися своєю релігійністю. Насправді, за зовнішньою побожністю криється хитрий і підступний норов цинічного політика.

У Кіцманській раді більшість на виборах взяла ВО «Батьківщина». Разом з козаківською аграрною партією бютівці поділили не тільки більшість мандатів, а й більшість посад. Голова у них з ВО «Батьківщина», заступник з АПУ і в. о. голови ОДА Косар з АПУ. І навіть комісія, яка розглядала справу про оренду, також  має голову і секретаря з ВО «Батьківщина». У додачу  ще два бютівці і той же Косар з АПУ. Така комісія, напевне, без вказівки Мунтяна кроку зайвого не зробить. А про різні «вказівки» голови облради на Буковині вже легенди складають. Хто не виконує – той не бютівець. І багатьох таки прогнали з партії за часи правління Івана Мунтяна.

Отож ця комісія також рекомендувала відділу освіти звернутися до суду, аби Гешко платив оренду. Хоча могла б прийняти рішення про взаємозалік за вкладені кошти у ремонт. Не прийняла. Окрім рекомендації, комісія ще й наголосила, аби не продовжили договір оренди, якщо гроші не будуть сплачені.

Ще з 1 липня 2016 року комісія вирішила: «рекомендувати відділу освіти не продовжувати договір оренди з СК «Гешко» у зв’язку з закінченням терміну договору та значною заборгованістю з орендної плати, плати за  комунальні платежі  та вжити заходи щодо стягнення заборгованості.

Таким чином легко і жорстоко відомстили своєму знаменитому землякові кіцманські хрунуваті депутати. Вони не розуміють, що піднявши руку на Івана, вони підняли руку на український спорт. Бо Гешко там працював зі спортсменами безкоштовно. Мунтян до такого не звик. Він уже міцно вліз до Кіцманя зі своїми бізнесменами. То хлібопекарню прибрав до рук своїй родині, то туалетну фабрику. Має майже замкнутий цикл життєдіяльності людини: від хліба до туалетного паперу. А тепер ще потрібно й спальні корпуси? І кому? Мунтяну чи іншим бізнесменам, які поряд з Іваном Гешком створили бізнесовий фітнес-клуб СК «Спарта».

Тільки з різницею, що у розвиток легкої атлетики Іван Гешко вкладав свої кошти і кошти меценатів, таких як Валерій Чинуш. А там за «качалки» і фітнес отримують кошти собі та Мунтянові у кишеню.

Про що тут говорити, коли Іван Мунтян, напевне, за своє життя займався тільки одним видом спорту – метанням булочок і котлет у своє черево. А проблеми Гешка та українського спорту трохи не далі за його черево.

Р.S. У Кіцмані хрунювата влада вже другу структуру розвалює за останній час. Першим був кінотеатр. Тепер спортивний клуб. Як далі так піде, то ця влада розвалить Кіцмань і район повністю..

Р.Р.S. На сесії обради депутат від «Народного контролю» Липка озвучив факт звернення до Івана Мунтяна щодо несплати оренди ПП Чеботарем, який уже 10 років займає землю і приміщення у психлікарні і заборгував області до 5 млн. грн. Іван Мунтян відповів, що Чеботар не укладав договір і не повинен нікому платити.

Чеботар, як і Мунтян випікає хліб. Є небезпідставні підозри, що їхній бізнес має точки дотику.